Tragiczny pożar pod Gorzowem. Płonął dom. Nie żyje kobieta

20 listopad 2022
Autor: 
Tragiczny pożar pod Gorzowem. Płonął dom. Nie żyje kobieta

Pożar w Deszcznie koło Gorzowa Wielkopolskiego. Z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej. Niestety jedna osoba zginęła. To kobieta.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego gorzowskich strażaków w niedzielę, 20 listopada, tuż po godzinie 5:15. W ogniu stanął dom jednorodzinny przy ulicy Sadowej w Deszcznie.

Jedna osoba nie żyje

Do działań początkowo wyruszyły zastępy straży pożarnej z Gorzowa Wielkopolskiego oraz miejscowa jednostka OSP Deszczno. Już w trakcie dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego płomienie obejmowały praktycznie cały budynek. Wówczas do działań wysyłane były kolejne siły, m.in. z OSP Krasowiec. I tak w kulminacyjnym momencie akcji na miejscu pracowało 7 zastępów straży pożarnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zadłużenie miasta na koniec 2024 r. skoczy do prawie 664 mln zł. Prezydent Dariusz Lesicki: To będzie najwyższy w historii budżet. Czekają nas ogromne inwestycje ...

Niestety w wyniku pożaru zginęła jedna osoba. Wiadomo już, że była to około 50-letnia kobieta, mieszkanka domu.

Całkowitemu spaleniu uległo między innymi poddasze budynku. Obecnie sytuacja pożarowa została już opanowana. Trwa dokładne dogaszanie i oddymianie obiektu. Strażacy prowadzą także niezbędne prace rozbiórkowe.

Sprawą zajmie się prokuratura

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Wkrótce czynności w miejscu zdarzenia będzie prowadzić prokurator oraz policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Ponadto do sprawy powołany zostanie biegły z zakresu pożarnictwa, który wyda swoją opinię.

Państwowa Straż Pożarna przypomina w ramach kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa", że warto instalować w swoich domach lub mieszkaniach czujki dymu i tlenku węgla (czadu). To mała inwestycja w duże bezpieczeństwo, bo takie małe urządzenie może nam uratować życie. Alarm jest na tyle głośny, że z pewnością obudzi każdą śpiącą osobę.

Przeczytaj też: Śmiertelnie potrącił 4-letniego Piotrusia w Gorzowie i uciekł. Sąd ogłosił wyrok


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u