W Lubuskiem spadł pierwszy śnieg. Policja: Nie czujesz się pewnie? Nie jedź samochodem

20 listopad 2022
Autor: 
Spadł pierwszy śnieg. Policja: Nie czujesz się pewnie? Nie jedź samochodem Redakcja

W Lubuskiem zawitała zima. Policja apeluje do kierowców o zdjęcie nogi z gazu. Podkreśla, że jeśli nie czujemy się pewnie to lepiej nie wyjeżdżać autem na drogę.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków w województwie lubuskim spadł pierwszy śnieg. Intensywne opady białego puchu szczególnie były odczuwalne na północy regionu, gdzie występowały trudne warunki do jazdy, a część dróg była dosłownie sparaliżowana. Samochody osobowe wpadały do przydrożnych rowów, a ciężarówki blokowały trasy.

Policja: Nie czujesz się pewne? Nie wyjeżdżaj na drogę

Okres jesienno-zimowy to dla niektórych kierowców spore wyzwanie. Intensywne opady śniegu lub deszczu, mokra i śliska nawierzchnia, a do tego na przykład gęste mgły potrafią czasami mocno dać się we znaki. Dlatego policja w Zielonej Górze przypomina, aby zdjąć nogę z gazu oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego nas pojazdu.

- Nocne opady śniegu lub deszczu mogą utrudniać jazdę po drogach, dlatego osoby, które nie czują się pewnie, jeżdżąc w trudnych warunkach, gdy drogi są śliskie po opadach deszczu czy śniegu, powinny zrezygnować z wyjazdu swoim samochodem - podkreśla podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Funkcjonariusze apelują również do wszystkich kierujących, aby np. jadąc do pracy, starali się wyjeżdżać kilka minut wcześniej po to, żeby nie nadrabiać straconego czasu na drodze. Pośpiech prowadzi do nieostrożności i brawury, a to z kolei może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń na drogach.

- Już najwyższy czas zmienić opony na zimowe. Niezbędne jest też odśnieżenie pojazdu: nie tylko przedniej szyby, ale również szyb bocznych, lusterek oraz lamp przednich i tylnych - przypomina podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Tragiczny pożar pod Gorzowem. Płonął dom. Nie żyje starsza kobieta


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u