Pożar zabudowań gospodarczych koło Iłowej. W akcji 8 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

21 listopad 2022
Autor: 
Pożar zabudowań gospodarczych w Borowem koło Iłowej Fot. OSP Iłowa

Pożar w miejscowości Borowe (powiat żagański). Płonęły zabudowania gospodarcze. Z ogniem walczyło osiem zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego żagańskich strażaków w niedzielny wieczór, 21 listopada. Około godziny 19:00 w Borowem (gmina Iłowa) w ogniu stanęły zabudowania gospodarcze.

Do akcji wysłano cztery zastępy straży pożarnej z Żagania oraz cztery samochody gaśnicze z OSP Borowe, OSP Iłowa, OSP Gozdnica oraz OSP Konin Żagański. W chwili dojazdu pierwszego zastępu ogień był już dość mocno rozwinięty. Płomienie obejmowały niemalże cały dach jednego z budynków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Na szczęście nikt nie ucierpiał

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do działań. Gaszenie pożaru odbywało się od środka, ale i z zewnątrz m.in. przy użyciu podnośnika hydraulicznego. Ratownicy działali nie tylko w natarciu na ogień, ale również cały czas bronili pobliskiego budynku mieszkalnego, który znajdował się kilka metrów dalej.

Działania na miejscu pożaru zakończono po godzinie 23:00. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Straty są jedynie materialne - ucierpiał sam budynek, jak i składowane w nim maszyny.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. To będzie ustalał już biegły z zakresu pożarnictwa.

Przeczytaj też: Ślisko na drogach w Lubuskiem. Dochodzi do zdarzeń drogowych (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u