Przeładowane busy zatrzymane na S3 w Lubuskiem. Najcięższe ważyły po 4900 kg

21 listopad 2022
Autor: 
Przeładowane busy zatrzymane na S3 w Lubuskiem Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała na trasie S3 w Lubuskiem 19 przeładowanych samochodów dostawczych. Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatami.

Funkcjonariusze z ITD Gorzów Wielkopolski w miniony czwartek i piątek, 17 i 18 listopada, przede wszystkim prowadzili działania na trasie S3 w okolicach Skwierzyny. Mundurowi kontrolowali pojazdy, które poruszały się po ekspresówce. Szczególną uwagę zwracali na małe ciężarówki oraz busy.

- Inspektorzy ważyli małe ciężarówki, których dopuszczalna masa całkowita wynosi 3,5 tony - informuje lubuska Inspekcja Transportu Drogowego.

Zatrzymano 19 przeładowanych dostawczaków

W trakcie dwudniowych działań inspektorzy skontrolowali 73 samochody dostawcze, z czego 19 z nich było przeładowanych. Pojazdami przewożono m.in. alkohol, meble, maszyny rolnicze, artykuły spożywcze i samochód osobowy. Dwa najcięższe ważyły po 4900 kilogramów.

- Wszystkich kierowców przeładowanych busów ukarano mandatami karnymi. Mogli odjechać z miejsca kontroli drogowej dopiero po przeładowaniu nadmiaru przewożonego ładunku na inne pojazdy - relacjonuje ITD Gorzów Wielkopolski.

Inspektorzy zwracali uwagę również na stan techniczny kontrolowanych pojazdów. I tak dwa z nich nie miały ważnych badań technicznych, a trzy miały uszkodzone szyby przednie. Łącznie zatrzymano pięć dowodów rejestracyjnych.

Przeczytaj też: W Zielonej Górze nie zabraknie prądu w trakcie wichur? Podpisano specjalny list (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u