Cigacice: Jechał 95 km/h i nadział się na policjantów z "suszarką". Dostał podwójny mandat

21 listopad 2022
Autor: 
Cigacice: Jechał 95 km/h i nadział się na policjantów z "suszarką" Fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali kierowcę, który przekroczył prędkość o 45 km/h. Mężczyzna z racji tzw. recydywy dostał 2 tysiące złotych mandatu.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z zielonogórskiej policji często kontrolują prędkość kierowców przy użyciu laserowego miernika prędkości. Tak było też w piątek, 18 listopada. Mundurowi prowadzili pomiar prędkości m.in. w Cigacicach pod Sulechowem.

- Wybór miejsca nie był przypadkowy, ponieważ ten rejon został wskazany przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsce, w którym kierujący ciągle i znacznie przekraczają prędkość. Działania policjantów potwierdziły spostrzeżenia mieszkańców - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Wpadł kolejny raz. Dostał podwójny mandat

Policjanci zatrzymali w Cigacicach kilku kierujących przekraczających prędkość. Jednym z nich był kierowca Infiniti, który na ograniczeniu do "pięćdziesiątki" jechał 95 km/h. Szybko na jaw wyszło jednak, że to jego kolejne takie wykroczenie w trakcie ostatnich tygodni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Czym jest rolnictwo regeneratywne? Lubuskie Angusowo

Kierowca zgodnie z przepisami obowiązującymi od 17 września za przekroczenie prędkości o 45 km/h otrzymał mandat w wysokości 2000 złotych. To z powodu ponownego popełnienia tego samego wykroczenia, czyli tzw. recydywy. W sumie mężczyzna w ciągu ostatnich tygodni uzbierał już 20 punktów karnych.

- Nie ma i nie może być tolerancji dla kierujących, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego i notorycznie przekraczają dozwoloną prędkość. To wykroczenie jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego policjanci pojawiają się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów - podkreśla podinsp. Stanisławska.

Taryfikator mandatów 2022 - ile zapłacimy za przekroczenie prędkości?

Jak wyglądają obecnie mandaty za przekroczenie prędkości? Poniżej aktualny taryfikator mandatów 2022:

  • 31-40 km/h - pierwszy raz: 800 zł | recydywa: 1600 zł
  • 41-50 km/h - pierwszy raz: 1000 zł | recydywa: 2000 zł
  • 51-60 km/h - pierwszy raz: 1500 zł | recydywa: 3000 zł
  • 61-70 km/h - pierwszy raz: 2000 zł | recydywa: 4000 zł
  • 71 km/h i więcej – pierwszy raz: 2500 zł | recydywa: 5000 zł

Przeczytaj też: Ślisko na drogach w Lubuskiem. Dochodzi do zdarzeń drogowych (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u