Kolizja na wojewódzkiej "283" koło Kożuchowa. Bus wylądował na boku

21 listopad 2022
Autor: 
Kolizja koło Kożuchowa. Bus wylądował na boku Fot. OSP Kożuchów

Kolizja koło Kożuchowa. Na trasie w stronę miejscowości Czciradz samochód dostawczy przewrócił się na bok. Na miejsce wezwano służby ratownicze.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 21 listopada, tuż po godzinie 8:20.

Kierowca busa jechał drogą wojewódzką nr 283 na odcinku Kożuchów - Czciradz. Nagle prawdopodobnie wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem. Ostatecznie pojazd wypadł z trasy i przewrócił się na bok.

Kierowca nie doznał poważniejszych obrażeń

Na miejsce wysłano zastęp straży pożarnej z Nowej Soli oraz samochody z OSP Kożuchów i OSP Lasocin. Wezwano również zespół pogotowia ratunkowego oraz patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

Strażacy zabezpieczyli uszkodzony pojazd, natomiast medycy przebadali kierowcę busa. Ostatecznie nie doznał on poważniejszych obrażeń i obyło się bez transportu do szpitala.

Ślisko na drogach w Lubuskiem

Dziś od samego rana wiele tras w województwie lubuskim jest skutych lodem. Nocny opad śniegu w połączeniu z ujemną temperaturą spowodował, że znacznie pogorszyły się warunki do jazdy. Jednocześnie do służb ratowniczych wpływają liczne zgłoszenia o kolizjach.

Policja apeluje do kierowców o zdjęcie nogi z gazu. Przypomina również o zachowywaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Przeczytaj też: Ślisko na drogach w Lubuskiem. Dochodzi do zdarzeń drogowych (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u