Poszukiwania mężczyzny koło Zielonej Góry. Trwa akcja straży pożarnej i policji (ZDJĘCIA)

21 listopad 2022
Autor: 
Poszukiwania mężczyzny koło Zielonej Góry Redakcja

Trwają poszukiwania starszego mężczyzny w rejonie Zielonej Góry. W działaniach biorą udział policjanci oraz strażacy.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które wpłynęło do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze w poniedziałkowe popołudnie, 21 listopada, około godziny 17:30. Zaginął 88-letni Kazimierz Kąkol.

Ze wstępnych informacji wynika, że starszy mężczyzna udał się do lasu od strony ulicy Zachodniej. Następnie 88-latek przemieszczał się w kierunku Wilkanowa (gmina Świdnica). W trakcie spaceru senior prawdopodobnie stracił orientację w terenie. Jak informuje rodzina, senior lubił spacerować w okolicy dostrzegalni przeciwpożarowej w Wilkanowie.

Do działań w pierwszej kolejności wysłano kilka patroli policji z różnych wydziałów. Z czasem do akcji wkroczyli również strażacy. Na miejsce przybyło dziewięć zastępów straży pożarnej, w tym ochotnicy z OSP Jarogniewice, w której funkcjonuje Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chwila relaksu

Mundurowi po rozdzieleniu zadań zaczęli dokładnie przeczesywać okoliczny kompleks leśny. W działaniach pomagają między innymi psy tropiące. W użyciu są również kamery termowizyjne oraz dron.

Dziś w nocy temperatura może spaść lokalnie nawet do -6 stopni Celsjusza. Służby muszą działać szybko, gdyż przebywanie w niskich temperaturach może spowodować bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia.

Aktualizacja: Mężczyzna został odnaleziony.

Przeczytaj też: W Zielonej Górze nie zabraknie prądu w trakcie wichur? Podpisano specjalny list (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u