Ktoś zaczepia dzieci pod szkołą w Zielonej Górze? Policja apeluje: "Nie powielajmy niesprawdzonych informacji"

23 listopad 2022
Autor: 
Ktoś zaczepia dzieci pod szkołą w Zielonej Górze? Policja apeluje: "Nie powielajmy niesprawdzonych informacji" Redakcja/Archiwum

Kierowca z białego busa miał zaczepiać dzieci pod szkołą w Zielonej Górze. Policja prosi o nierozpowszechnianie fałszywych i niesprawdzonych informacji!

We wtorek, 22 listopada w mediach społecznościowych pojawiły się niesprawdzone informacje o białym busie, który miał pojawić się pod jedną ze szkół podstawowych w Zielonej Górze. Mężczyzna lub mężczyźni z tego pojazdu mieli zaczepiać dzieci. - Dotychczas nie możemy potwierdzić, że takie zdarzenie rzeczywiście miało miejsce - podaje policja w Zielonej Górze.

Biały bus pod szkołą w Zielonej Górze 

Zielonogórscy policjanci faktycznie otrzymali takie zgłoszenie i dokładnie je zweryfikowali. We wskazane przez zgłaszającego miejsce udały się patrole umundurowane oraz funkcjonariusze służby kryminalnej. Policjanci nie ujawnili wówczas żadnego białego busa, jednak zajęli się ewentualnego przebiegu i wszystkich okoliczności tego incydentu.

Policjanci również dziś weryfikują wszystkie możliwe informacje, a także patrolują okolice szkół w Zielonej Górze.

- Prosimy zarówno media, jak i osoby prywatne o nierozpowszechnianie fałszywych i niesprawdzonych informacji służących jedynie wzbudzaniu niepotrzebnego niepokoju - czytamy w komunikacie na stronie zielonogórskiej policji. 

Rozmowa z dziećmi to podstawa

Warto rozmawiać ze swoimi pociechami oraz edukować je na temat potencjalnych zagrożeń i sposobu zachowania. - Uczmy je jak należy zachować się w drodze do szkoły, aby przestrzegały zasad i przepisów ruchu drogowego, a także jak powinny zachować się w kontaktach z obcymi i kogo powinny powiadomić w razie zaistnienia jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. - dodają zielonogórscy policjanci.

Czytaj także - Lotnisko Zielona Góra - Babimost będzie miało nowy terminal? Trwają rozmowy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u