Pożar w domu jednorodzinnym w Zielonej Górze. Strażacy uratowali kota (ZDJĘCIA, FILM)

25 listopad 2022
Autor: 
Pożar w domu jednorodzinnym w Zielonej Górze Redakcja

Pożar w Zielonej Górze. W budynku mieszkalnym w Nowym Kisielinie zapaliła się kotłownia. Strażacy ewakuowali kota z zadymionego budynku.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w piątkowe popołudnie, 25 listopada, tuż po godzinie 15:20. Ogień pojawił się w kotłowni domu jednorodzinnego przy ulicy Strumykowej w zielonogórskim Nowym Kisielinie.

Do akcji wyruszyły trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz zastęp z jednostki OSP Stary Kisielin. Po dojeździe pierwszego samochodu gaśniczego z budynku wydobywało się dość spore zadymienie. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu rozwinęli linię gaśniczą i przystąpili do akcji.


Poniżej relacja z miejsca pożaru. Dalsza część artykułu pod wideo:


- W budynku znajdowała się jedna osoba. Opuściła ona budynek jeszcze przed przyjazdem zastępów - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskich strażaków.

Strażacy ewakuowali kota

Po kilkunastu minutach działań sytuacja pożarowa została już opanowana. Ostatecznie kotłownia spłonęła doszczętnie. Ponadto ucierpiała również część garażu.

- Z zadymionego pomieszczenia budynku strażacy wynieśli kota. Cały i zdrowy czworonożny przyjaciel został przekazany szczęśliwej opiekunce - dodaje st. kpt. Kaniak.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Działania strażaków i żołnierzy na jeziorze. Pracują pod wodą

Dokładna przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Trwa oddymianie domu.

Przeczytaj też: Ciężarówka pełna nielegalnych śmieci w Lubuskiem. Została zatrzymana przy granicy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u