Akcja drogówki w Zielonej Górze. Masowo kontrolowano prędkość w centrum (ZDJĘCIA)

29 listopad 2022
Autor: 
Akcja drogówki w Zielonej Górze. Masowo kontrolowano prędkość Fot. KMP Zielona Góra

Akcja policji na drogach w Zielonej Górze. W trakcie minionego weekendu tylko w centrum miasta wpadło 30 kierowców, którzy przekroczyli prędkość.

Zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego systematycznie prowadzą w ostatnim czasie kontrole prędkości kierujących poruszających się po centrum miasta. Pod szczególnym nadzorem jest ulica Bohaterów Westerplatte oraz aleja Wojska Polskiego. To właśnie tam głównie w weekendy w godzinach wieczornych oraz nocnych mundurowi ustawiają się z laserowymi miernikami prędkości.

- To odpowiedź na skargi mieszkańców oraz zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczące przekraczania prędkości przez kierujących zbyt szybko jadących samochodami czy motocyklami - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Funkcjonariusze z zielonogórskiej drogówki stosunkowo często pojawiają się wieczorami również między innymi na Szosie Kisielińskiej, Trasie Północnej i ulicy Sulechowskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Co dalej z lotami z Zielonej Góry-Babimostu do Londynu? ...

30 kierowców ukaranych mandatami

Kontrole prędkości w centrum miasta prowadzono również w trakcie minionego weekendu. I na laserowe mierniki policjantów z drogówki nadziało się 30 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi, ale żaden z kierowców nie stracił swojego prawa jazdy.

- Choć utrata uprawnień do kierowania na trzy miesiące jest dużą dolegliwością, wciąż znajdują się kierujący, którzy ryzykują, lekceważąc przepisy. W każdym tygodniu zdarzają się jednak w powiecie zielonogórskim co najmniej 2 przypadki zatrzymania praw jazdy za przekroczenie prędkości - dodaje podinsp. Barska.

Taryfikator mandatów 2022

Przypominamy, że 1 stycznia 2022 roku wszedł w życie nowy taryfikator mandatów, natomiast we wrześniu doczekał on się nowelizacji. To powoduje, że kierowcy muszą teraz jeszcze uważniej kontrolować prędkość, ponieważ w przepisach pojawił się zapis o tzw. recydywie, a co za tym idzie dwukrotnie wyższych stawkach mandatów za wykroczenia. I tak, jeśli kierowca w ciągu dwóch lat od ostatniego mandatu popełni to samo wykroczenie, wówczas jego kara będzie podwójna.

Jak to wygląda na przykładzie przekroczenia prędkości? Wszystko prezentujemy poniżej:

  • 31-40 km/h - pierwszy raz: 800 zł | recydywa: 1600 zł
  • 41-50 km/h - pierwszy raz: 1000 zł | recydywa: 2000 zł
  • 51-60 km/h - pierwszy raz: 1500 zł | recydywa: 3000 zł
  • 61-70 km/h - pierwszy raz: 2000 zł | recydywa: 4000 zł
  • 71 km/h i więcej – pierwszy raz: 2500 zł | recydywa: 5000 zł

Przeczytaj też: Zima nie zaskoczy kolejarzy? "Będziemy przygotowani na wszelkie scenariusze"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u