Trwa remont kolizyjnego skrzyżowania w Zielonej Górze. Jak wygląda postęp prac?

29 listopad 2022
Autor: 
Trwa remont kolizyjnego skrzyżowania w Zielonej Górze. Jak wygląda postęp prac? Redakcja

Remont kolizyjnego skrzyżowania w Zielonej Górze idzie pełną parą. Inwestycja kosztuje 7 milionów złotych!

Skrzyżowanie ulicy Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego przez lata było uważane za jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Zielonej Górze. Bardzo często w tym miejscu dochodziło do kolizji czy nawet wypadków. Okoliczni mieszkańcy od dawna apelowali do magistratu o zwiększenie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu. Z biegiem lat wydłużono działanie sygnalizacji świetlnej, czy wymieniono oświetlenie - niestety nie poprawiło to bezpieczeństwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Śmiertelny wypadek w Zielonej Górze. W rejonie dworca PKP ...

Remont w Zielonej Górze

Pod koniec lipca br. ogłoszony został przetarg na remont skrzyżowania, który zwyciężyła firma Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG z Kożuchowa. Umowa na kwotę 7 milionów złotych została podpisana pod koniec września, również wtedy rozpoczęły się prace budowlane. W pierwszej kolejności rozebrano część chodników, następnie prace przeniosły się na jezdnię. 

Obecnie prace budowlane trwają na części skrzyżowania przy ulicy Zamoyskiego. Pojawiły się już słupy od nowych latarni, praktycznie gotowy jest już ciąg pieszo-rowerowy, wzdłuż którego zamontowano nowe barierki. Budowlańcy zaczęli już także kłaść nowy asfalt. 

Co się zmieni? 

Zakres inwestycji obejmuje przede wszystkim przebudowę istniejącego układu komunikacyjnego. - Lewoskręty z ul. Batorego w Zamoyskiego i z Batorego w Rzeźniczaka mają działać bezkolizyjnie. Na ul. Batorego powstanie prawoskręt w Rzeźniczaka (osobny pas do skrętu w prawo) oraz osobny pas do skrętu w lewo w ul. Zamoyskiego, natomiast ulica Rzeźniczaka przed samym skrzyżowaniem będzie dwupasowa: pas w prawo oraz pas na wprost i w lewo - wyjaśnia Urząd Miasta.

Przebudowa skrzyżowania ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego w Zielonej Górze to także budowa ścieżki rowerowej, ścieżki pieszo-rowerowej oraz chodnika. Dodatkowo pojawi się nowe oświetlenie uliczne, a sygnalizacja świetlna zostanie wymieniona.

Czytaj także - Akcja drogówki w Zielonej Górze. Masowo kontrolowano prędkość w centrum (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u