Atak nożem w szkole w Szprotawie. Ranny uczeń. "Sprawa dotyczy osób nieletnich"

07 grudzień 2022
Autor: 
Atak nożem w szkole w Szprotawie. Ranny uczeń Redakcja/archiwum

Atak nożownika w szkole w Szprotawie. Uczeń ugodził narzędziem swojego kolegę. Ranny prawdopodobnie otrzymał cios w plecy.

Wszystko wydarzyło się w środę, 7 grudnia, tuż przed godziną 12:00. W Zespole Szkół Technicznych i Branżowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Uczeń rzucił się z nożem na swojego kolegę ze szkoły. Napastnik najprawdopodobniej zadał mu cios w plecy.

"Sprawa dotyczy osób nieletnich"

Na miejsce natychmiast zjechało kilka patroli policji oraz zespół pogotowia ratunkowego. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Obecnie nie wiemy jeszcze, jakich obrażeń doznał nastolatek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wybuch w Siecieborzycach. Cztery osoby, w tym dzieci ...

- Potwierdzamy, że doszło do zdarzenia w Szprotawie. Ustalamy wszelkie okoliczności zdarzenia. Ze względu na to, że sprawa dotyczy osób nieletnich na ten moment nie udzielamy żadnych szczegółów - informuje sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Ze wstępnych informacji wynika, że napastnik został już zatrzymany przez policjantów. Sprawa na pewno będzie miała swój finał w Sądzie Rodzinnym i to sędzia zadecyduje, co dalej stanie się ze sprawcą tego ataku.

Aktualizacja: Rzecznik policji w Żaganiu uzupełnia, że uczestnikami zdarzenia byli dwaj chłopcy w wieku 15 i 16 lat. W trakcie kłótni jeden z nich użył ostrego narzędzia. Ponadto wiadomo już, że obrażenia poszkodowanego nie zagrażają jego życiu.

Przeczytaj też: Akcja CBŚP w Lubuskiem. Rozbito grupę "tytoniową". Zatrzymano siedem osób (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u