Szlachetna Paczka w Zielonej Górze. Możesz jeszcze pomóc. Zobacz, jak

07 grudzień 2022
Autor: 
Szlachetna Paczka w Zielonej Górze. Możesz jeszcze pomóc Fot. Dominik Brzezicki

Szlachetna Paczka w Zielonej Górze. Zbliża się Weekend Cudów, a kilka rodzin wciąż nie ma darczyńców. Zobacz, jak możesz pomóc.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny, który z powodzeniem jest organizowany od 22 lat. W województwie lubuskim jeden z wolontariatów działa w Zielonej Górze.

- Pomagamy rodzinom wedle zasady "dać wędkę, a nie rybę". Staramy się pomóc ludziom wyjść z trudnej sytuacji, tak by dalej mogli już pójść samodzielnie. Sytuacja w tym roku jest na tyle trudna, że dotknęła także Szlachetną Paczkę. Zbliża się finał, a w bazie nadal pozostają rodziny - informuje Monika Szymanek, wolontariuszka z rejonu Zielona Góra.

Szlachetna Paczka - na pomoc nie jest za poźno

Jeśli ktoś chce jeszcze pomóc, to nie jest za późno. Wystarczy wejść na stronę Szlachetna Paczka i wybrać potrzebującą rodzinę. W systemie widnieje jeszcze rodzina z gminy Szprotawa, ale sytuacja zmienia się dynamicznie.

- To świetna okazja, aby zrobić przed świętami coś wyjątkowego. Przy wsparciu kilkunastu osób jesteście w stanie zrobić coś wielkiego dla potrzebujących. Możecie skrzyknąć się z rodziną, sąsiadami, znajomymi, współpracownikami, by razem odmienić los rodziny w potrzebie - podkreśla M. Szymanek.

Szlachetna Paczka Zielona Góra - pomóż w trakcie Weekendu Cudów

Pomoc potrzebna będzie również w trakcie zbliżającego się Weekendu Cudów, czyli finału akcji, który już 10 i 11 grudnia. Potrzebne są osoby, które pomogą przy noszeniu paczek z darami w CKZiU "Ekonomik" przy ul. Długiej 5 w Zielonej Górze. Zielonogórska Szlachetna Paczka ma 25 wolontariuszy, lecz każda dodatkowa para rąk jest cenna.

Jesteś chętny do pomocy? Szczegóły na stronie zielonogórskiego rejonu Szlachetnej Paczki na Facebooku.

Przeczytaj też: Poważny wypadek koło Nowogrodu Bobrzańskiego. Osobówka roztrzaskała się o drzewa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u