Zaufał fikcyjnemu lekarzowi. 86-latek z Zielonej Góry stracił 200 tysięcy

08 grudzień 2022
Autor: 
Zaufał fikcyjnemu lekarzowi. 86-latek z Zielonej Góry stracił 200 tysięcy Redakcja/archiwum

Oszuści zaatakowali w Zielonej Górze. Senior stracił aż 200 tysięcy złotych. Oszust podał się za lekarza i poinformował, że córka 86-latka jest ciężko chora.

Policja w całej Polsce nieustannie przestrzega przed oszustwami. O metodach "na wnuczka" lub "policjanta" mówi się bardzo często, ale osoby wprawione w ten przestępczy proceder przedstawiają się dosłownie za każdego. I tak w środę, 7 grudnia, na telefon stacjonarny starszego małżeństwa mieszkającego w Zielonej Górze zadzwonił oszust, który podał się za lekarza.

- Rozmówca poinformował seniora, że jego córka w ciężkim stanie przebywa w klinice. Ta sytuacja tak poruszyła zatroskanego ojca, iż ten przystał na sugestie medyka. Że fałszywego oczywiście senior nie wiedział - relacjonuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: stawiam na szkołę nowoczesną. Edukacja to filar miasta

<

Stracił 200 tysięcy złotych

Fałszywy lekarz domagał się 70 tysięcy złotych. 86-letni Zielonogórzanin wraz z żoną zgromadził wcześniej oszczędności w zamkniętej szkatułce, do której zgubił kluczyk. Postanowił więc przekazać ją całą. Najgorsze, że w środku było aż 200 tysięcy złotych. Kasę odebrała nieznana kobieta.

Sprawa trafiła ostatecznie do policji w Zielonej Górze. Mundurowi ustalają już wszystkie szczegóły i okoliczności tego zdarzenia. Analizowane będą między innymi nagrania z miejskiego monitoringu. Wszystko po to, aby znaleźć osoby odpowiedzialne za to oszustwo i odzyskać pieniądze.

"W tym roku Lubuszanie stracili już 2,5 miliona złotych"

Mimo wielu kampanii i sporej liczbie oszukanych osób ludzie cały czas dają się nabrać na historie oszustów. Ich celem najczęściej są seniorzy, którzy tracą oszczędności życia, ale w sidła przestępców coraz częściej wpadają też osoby młodsze.

- W wyniku przestępczego działania oszustów w 2022 roku Lubuszanie stracili już 2,5 miliona złotych. Przestrzegamy przed pochopnym podejmowaniem decyzji i wypłatach z banku czy przelewach na poczcie zwłaszcza dużych sum pieniędzy i przypominamy, że policjanci nigdy nie żądają od nikogo wpłaty pieniędzy - podkreśla podinsp. Maludy.

Jeśli dzwoni do nas nieznana osoba i chce rozmawiać o pieniądzach to najlepiej od razu się rozłączyć. Podobnie w przypadku, gdy ktoś chce uzyskać nasze pełne dane. Wówczas po każdym podejrzanym telefonie należy od razu zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Przeczytaj też: Pożar kamienicy w Przemkowie. Na pomoc przyjechali strażacy z lubuskiego (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u