Sulechów: 63-latek zastrzelił psa, bo ten biegał bez opieki i załatwiał się pod jego garażem!

12 grudzień 2022
Autor: 
Sulechów: 63-latek zastrzelił psa, bo ten biegał bez opieki i załatwiał się pod jego garażem! Lubuska Policja

Mieszkaniec Sulechowa zastrzelił psa z wiatrówki. Powód? Pies biegał bez opieki i załatwiał się pod jego garażem.

W piątek, 9 grudnia w Sulechowie mężczyzna wyszedł ze swoim psem na spacer. Zwierzę zostało puszczone wolno w rejonie posesji, nagle słychać było strzał i po chwili czworonóg upadł na ziemię. Niestety życia zwierzęcia nie udało się uratować, pies wykrwawił się w wyniku postrzału. Właściciel o sprawie powiadomił policję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

W Zielonej Górze wreszcie zawitała zima! Zaśnieżone miasto w słonecznych promieniach wygląda niesamowicie! ...

Funkcjonariusze szybko pojawili się na miejscu i rozpoczęli działania operacyjne. Rozpytani zostali okoliczni mieszkańcy, którzy wskazali osoby mogące posiadać broń. Policjanci udali się pod wskazane adresy i już po blisko trzech godzinach udało się ustalić sprawcę zastrzelenia psa. Okazał się nim 67-letni mieszkaniec Sulechowa. 

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę. Zatrzymany powiedział policjantom, że nie chciał zastrzelić zwierzęcia, a jedynie je wystraszyć. Był zdenerwowany, ponieważ wielokrotnie zwracał uwagę właścicielowi psa, że ten wypuszczony bez opieki załatwia się przed garażem mężczyzny, który zmuszony był sprzątać po nie swoim zwierzęciu.

67-latek usłyszał zarzut z artykułu 35 Ustawy o ochronie zwierząt, według którego za uśmiercenie zwierzęcia grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Podejrzany przyznał się do winy, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Czytaj także - Zielona Góra ma problem ze śmieciami. Magistrat zapowiada kontrole i kary!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u