Pożar w Zielonej Górze. Płonął budynek przy bursie (ZDJĘCIA, FILM)

14 grudzień 2022
Autor: 
Pożar w Zielonej Górze. Płonął budynek przy bursie Redakcja

Pożar w Zielonej Górze. Płonął drewniany budynek na terenie szkolnej bursy przy ulicy Botanicznej. Do akcji wysłano pięć zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w środowy wieczór, 15 grudnia, tuż po godzinie 23:45. Ludzie zauważyli sporą ilość dymu wydobywającą się w okolicach bursy przy ulicy Botanicznej.

Do akcji wysłano trzy zastępy straży pożarnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz ochotników z jednostek OSP Ochla i OSP Racula. Ponadto na miejscu zjawiły się dwa patrole policji i załoga pogotowia energetycznego.


Poniżej relacja z miejsca pożaru. Dalsza część artykułu pod wideo:


Sytuacja szybko została opanowana

Po dojeździe pierwszego samochodu gaśniczego okazało się, że w ogniu stanął drewniany budynek gospodarczy przylegający do bursy, a dokładniej jego poddasze. Strażacy rozwinęli linię gaśniczą i wyposażeni w aparaty powietrzne zaczęli gasić ogień.

Działania prowadzone były zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz obiektu. Wiadomo, iż w chwili wybuchu pożaru w środku nikt nie przebywał. Po około 30 minutach akcji sytuacja pożarowa była już opanowana. Ogień nie zdołał się na szczęście rozprzestrzenić na przyległy budynek bursy.

Na koniec rozpoczęło się dokładne dogaszanie oraz wykonywanie niezbęcnych prac rozbiórkowych. Wszystko było na bieżąco monitorowane przy użyciu kamery termowizyjnej, co pozwalało skutecznie przelewać wciąż tlące się elementy budynku.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana.

Przeczytaj też: W Lubuskiem zawyją syreny alarmowe. To będzie próba systemu ostrzegania


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u