Taśmy transportujące - niezawodne w wielu dziedzinach przemysłu

14 grudzień 2022
Autor:  Artykuł partnera
Taśmy transportujące - niezawodne w wielu dziedzinach przemysłu

Taśmy transportujące to element niezbędny w wielu dziedzinach przemysłu. Takie taśmy ułatwiają produkcję, przenosząc różne elementy składowe z miejsca na miejsce. Wśród taśm transportowych znajdziemy także takie, które dzięki materiałowi, z którego są wykonane, są taśmami specjalnego przeznaczenia.

Taśmy transportujące to proste i niezwykle praktyczne rozwiązanie. Odpowiednio dobrane do rodzaju materiału, który mają przenosić, jak i do rodzaju przenośnika znacznie ułatwiają proces produkcyjny. Są one wykonane z materiałów wytrzymałych (które mają niski współczynnik tarcia), dzięki czemu są niezawodne, a dzięki temu stają się trafioną inwestycją. Różnego rodzaju profile taśm transportowych wpływają na ich dużą funkcjonalność.

Taśmy transportowe - zastosowanie

Zastosowanie taśm transportujących jest szerokie. Są one używane do usprawnienia różnych procesów technologicznych i produkcyjnych w różnych dziedzinach przemysłu. Taśmy transportujące, poza tym że są wykonane z różnego rodzaju materiałów (także tych przeznaczonych do kontaktu z żywnością), dostosowane są do różnego typu maszyn, a także transportu. Jeśli chodzi o ostatnią kwestię, to taśmy transportowe mogą być przeznaczone do transportu:

  • po łuku,
  • spirali,
  • ukośnego.

Za każdym razem gwarantując - tak istotne - bezpieczeństwo całego procesu. Na podwyższone bezpieczeństwo ich stosowania ma wpływ również fakt, że taśmy transportowe są też wykonywane z materiałów samogasnących czy ogniotrwałych (ognioodpornych).

Rodzaje taśm transportujących

Jak już wcześniej wspomniano, taśmy transporterowe to wiele ich rodzajów i szerokie zastosowanie. Głównym kryterium ich podziału jest materiał, z którego taśmy są wykonane. Większość taśm jest wykona z wielu warstw materiałów. Jednak na rynku istnieją też taśmy homogeniczne, które bardzo łatwo utrzymać w czystości. A jest to wskazane np. w przemyśle spożywczym. Do podstawowych rodzajów taśm transportowych należą taśmy:

  • tkaninowe,
  • poliuretanowe,
  • PCV,
  • silikonowe,
  • modularne,
  • gumowe,
  • siatkowe.

Taśmy mogą być też łączone metodą klejenia czy zszywania, a mogą też nie mieć miejsca łączenia. Do taśm można również dokupić dodatkowe akcesoria, takie jak profile czy zabieraki. Dzięki którym proces produkcyjny będzie jeszcze sprawniejszy i jeszcze bardziej wydajny.

Taśmy transportujące z pewnego źródła i wykonane z najwyższej jakości materiałów to trafiona inwestycja, która procentuje. Warto skorzystać z szerokiej ich oferty, a także z fachowego doradztwa, gdy nie jesteśmy przekonani co do tego, jaki rodzaj taśmy wybrać.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u