Zatrucie czadem w Świebodzinie. Trzy dziewczynki trafiły do szpitala (ZDJĘCIA)

15 grudzień 2022
Autor: 
Zatrucie czadem w Świebodzinie. Trzy dziewczynki trafiły do szpitala Fot. KPP Świebodzin

Akcja służb w Świebodzinie. W mieszkaniu ulatniał się czad. Trzy dziewczynki trafiły do szpitala - wśród nich była 5-latka.

Wszystko wydarzyło się w czwartkową noc, 15 grudnia, około godziny 1:40. Mieszkanka Świebodzina zadzwoniła bezpośrednio do miejscowej komendy policji i poinformowała, że w jej mieszkaniu przy ulicy Brukowej prawdopodobnie ulatnia się czad.

- Zdesperowana kobieta oświadczyła, że jej 5-letnia córka jest nieprzytomna. Oficer dyżurny natychmiast polecił kobiecie otworzyć okna, a na miejsce skierował patrol. W międzyczasie powiadomił Państwową Straż Pożarną oraz pogotowie ratunkowe - relacjonuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Trzy osoby trafiły do szpitala

Jako pierwsi na miejscu zjawili się policjanci. Jeden z funkcjonariuszy pootwierał resztę okien i zajął się nieprzytomną 5-latką, natomiast drugi sprawdził kolejne pomieszczenia w lokalu. W jednym z nich znajdowały się starsze córki zgłaszającej, które również wykazywały objawy zatrucia tlenkiem węgla.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Zastęp strażaków, który dojechał na miejsce zdarzenia, podał 5-latce tlen. Następnie wszystkie trzy dziewczyny zostały przebadane przez medyków. I tak po udzieleniu pomocy zapadła decyzja o przetransportowaniu ich do szpitala. Co ważne, były one przytomne.

- Gdyby nie czujność śpiącej z dzieckiem matki, która przez sen usłyszała krztuszenie się dziecka, mogłoby dojść do ogromnej tragedii. Jej przebudzenie się oraz zorientowanie w sytuacji i pilne wezwanie pomocy uratowało życie jej i je córek - podkreśla asp. Ruciński.

Czad - cichy zabójca

Przypominamy, że czad to bezbarwny, bezwonny i silnie trujący gaz. Zatrucia tlenkiem węgla są częstą przyczyną utraty zdrowia i życia. Aby zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwem, należy regularnie kontrolować urządzenia grzewcze oraz zakupić specjalne czujki tlenku węgla, które w porę zaalarmują nas o zagrożeniu.

Detektor czadu możemy kupić za maksymalnie 150 złotych. W momencie wykrycia tlenku węgla od razu skutecznie poinformuje nas o zagrożeniu. Alarm jest na tyle głośny, że obudzi każdą śpiącą osobę. To mała inwestycja w duże bezpieczeństwo.

- Najczęściej do zatrucia "cichym zabójcą" dochodzi w wyniku wad lub niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych i kominowych - przypomina bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik straży pożarnej w Świebodzinie.

Przeczytaj też: Pożar w Zielonej Górze. Płonął budynek przy bursie (ZDJĘCIA, FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u