Pożar budynku w Sulechowie. Z ogniem walczy 9 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

17 grudzień 2022
Autor: 
Pożar budynku w Sulechowie. Z ogniem walczy 9 zastępów straży pożarnej

Pożar w Sulechowie. Płonie pustostan. Z ogniem walczy dziewięć zastępów straży pożarnej. Sytuacja cały czas nie jest opanowana.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w sobotnią noc, 17 grudnia, po godzinie 1:30. W ogniu stanął jeden z budynków ulokowany przy alei Niepodległości w Sulechowie. To pustostan położony w rejonie parku Kościuszki.

Początkowo do akcji zadysponowano zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sulechowie. W chwili dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego na miejsce zdarzenia ogień obejmował już większą część obiektu. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do działań. W tym celu dodatkowo rozstawiony został podnośnik hydrauliczny.

Pożar był na tyle rozwinięty, że konieczne okazało się wsparcie z okolicznych jednostek OSP z Mozowa, Kij i Pomorska. Do Sulechowa wysłano także zastępy PSP z Zielonej Góry. Przybył oficer operacyjny z Komendy Miejskiej PSP oraz cysterna gaśnicza o pojemności 25 tysięcy litrów wody i drabina mechaniczna z zielonogórskiej "dwójki".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Trwa akcja gaśnicza

Sytuacja pożarowa została już w miarę opanowana. Dach budynku niemalże całkowicie spłonął. Strażacy zaczynają powoli przechodzić w fazę dokładnego dogaszania i przelewania wciąż tlących się elementów budynku. Ponadto przeprowadzone zostaną niezbędne prace rozbiórkowe.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. To będzie ustalał już biegły z zakresu pożarnictwa. Ze wstępnych informacji wynika, że na szczęście w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Straty są jedynie materialne.

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Trwa zbiórka dla rodziny Krzysztofa. "Zapłacił największą cenę"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u