Eksplozja paczki w domu w Siecieborzycach. Ranne cztery osoby, w tym dwoje dzieci

19 grudzień 2022
Autor: 
Eksplozja paczki w domu w Siecieborzycach. Ranne cztery osoby Redakcja/archiwum

Wybuch w Siecieborzycach w powiecie żagańskim. W domu eksplodowała nieznana paczka. Do szpitala trafiły cztery osoby, w tym dwoje dzieci w wieku 3 i 7 lat.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 19 grudnia, około godziny 7:30. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nieznana osoba podrzuciła paczkę z niewiadomym ładunkiem pod jeden z domów w miejscowości Siecieborzyce (gmina Szprotawa). Następnie jeden z mieszkańców budynku miał wnieść ją do środka.

Nagle w domu doszło do wybuchu. Eksplozja nastąpiła prawdopodobnie w momencie otwierania pakunku.

Cztery osoby w szpitalu

Na miejsce wezwano służby ratownicze. Przybyły zastępy straży pożarnej, zespoły pogotowia ratunkowego oraz patrole policji. Wysłano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry.

W wyniku zdarzenia poszkodowana została 31-letnia kobieta, jej matka oraz dwoje dzieci: 3-letni chłopiec i 7-letnia dziewczynka. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala w Zielonej Górze. Najciężej poszkodowana została 31-latka, która trafiła do lecznicy śmigłowcem LPR.

- Młodsza kobieta jest obecnie operowana. Doznała poważnych obrażeń między innymi klatki piersiowej. Do zabiegu szykowane jest również starsze dziecko. Seniorka i młodsze dziecko jest w stanie ogólnym dobrym - relacjonuje Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik szpitala w Zielonej Górze.

Wszystkie szczegóły i okoliczności wybuchu ustala obecnie policja. W Siecieborzycach swoje czynności prowadzą między innymi pirotechnicy, technicy kryminalistyki oraz funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Obecne jest także mobilne laboratorium z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Póki co nie wiadomo, jaki materiał wybuchowy znajdował się w paczce.

Aktualizacja: 31 i 7-latka były operowane. Więcej: "Wybuch paczki w Siecieborzycach. Najciężej ranna straciła dłoń i może stracić wzrok (ZDJĘCIA, FILM)"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u