Akcja policji w Zielonej Górze. Nalot na kierowców przewożących "na aplikację" (ZDJĘCIA)

19 grudzień 2022
Autor: 
Akcja policji w Zielonej Górze. Nalot na kierowców przewożących na aplikację Fot. KMP Zielona Góra

Masowe kontrole kierowców przewożących "na aplikację" w Zielonej Górze. W jedną noc mundurowi skontrolowali blisko 100 pojazdów. Były nieprawidłowości.

Noc z soboty na niedzielę, 18 grudnia, upłynęła dla policjantów zielonogórskiego Wydziału Ruchu Drogowego pod znakiem kontroli samochodów, których kierujący świadczą usługi przewozu osób "na aplikację". Choć pod lupę wzięto dużo szerszy aspekt bezpieczeństwa, to w głównej mierze była to odpowiedź na pojawiające się na terenie Polski zgłoszenia przestępstw o charakterze kryminalnym, do których dochodziło właśnie w tych środkach transportu.

Patrole zostały rozstawione po całym mieście i rozpoczęły działania o godzinie 20:00. Policjantów w działaniach wspierała Inspekcja Transportu Drogowego oraz Straż Graniczna.

Kontrola taksówek na aplikację - ujawniono nieprawidłowości

Podczas całonocnej akcji mundurowi skontrolowali 95 pojazdów oraz samych kierowców. Z drogi ściągano kierowców wszystkich aplikacji: Bolt, Uber oraz Freenow.

- Kierujący poddawani byli szczegółowej kontroli drogowej obejmującej posiadanie stosownej licencji na przewóz osób i stanu trzeźwości, a w przypadku cudzoziemców przeprowadzano kontrole legalności pobytu na terytorium RP, weryfikowano również dokumenty pod kątem ich fałszerstwa. Ponadto sprawdzany był stan techniczny pojazdu oraz wymagane wyposażenie - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

I tak w trakcie działań ujawniono 21 wykroczeń porządkowych, które dotyczyły głównie brakujących elementów wyposażenia pojazdu. Ponadto dwóch cudzoziemców naruszyło zapisy Ustawy o Transporcie Drogowym, bo nie posiadali stosownej licencji. Jeden z nich został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, z kolei wobec drugiego sporządzono wniosek o ukaranie do sądu.

- Dodatkowo Inspekcja Transportu Drogowego wydała decyzję administracyjną wobec właściciela firmy przewozowej, który dopuścił do pracy kierujących bez wymaganych licencji. Grzywna w tym przypadku wynosi 12 tysięcy złotych - informuje podinsp. Barska.

Policja w Zielonej Górze już teraz zapowiada kolejne, identyczne działania.

Przeczytaj też: Eksplozja paczki w domu w Siecieborzycach. Ranne cztery osoby, w tym dwoje dzieci


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u