Chodniki i drogi skute lodem. Blisko 60 osób trafiło do szpitala w Zielonej Górze

20 grudzień 2022
Autor: 
Chodniki i drogi skute lodem. Blisko 60 osób trafiło do szpitala w Zielonej Górze Redakcja

Marznące opady deszczu spowodowały, że Zielona Góra niemalże w całości została skuta lodem. Piesi przewracali się i trafiali do szpitala.

Pogoda w Lubuskiem mocno dała się we znaki wczoraj, 19 grudnia, kierowcom oraz pieszym. Na terenie całego województwa w godzinach wieczornych oraz nocnych występowały marznące opady deszczu, które powodowały gołoledź. Warunki do jazdy znacznie się pogorszyły, a lodem skute zostały również chodniki.

W takich warunkach nietrudno o wypadek, a do tych dochodziło dość często. Piesi w wielu miejscach dosłownie ślizgali się jak na lodowisku. I tak zwiększyła się ilość interwencji zielonogórskich zespołów ratownictwa medycznego oraz pacjentów w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wojewoda Lubuski Marek Cebula z poparciem dla Marcina Pabierowskiego

Blisko 60 poszkodowanych w szpitalu

- Niemal 60 osób trafiło minionej nocy do obszaru chirurgicznego SOR naszego szpitala w związku z obrażeniami, jakich doznały na oblodzeniach. Złamane ręce, nogi, uszkodzenia stawów skokowych to główne przyczyny wizyt w szpitalu - informuje Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik szpitala w Zielonej Górze.

Wśród wszystkich pacjentów było dwóch, u których zdiagnozowano poważniejsze złamania dotyczące stawu biodrowego. Jak przekazuje dyrektor ds. lecznictwa i ortopeda lek. Antoni Ciach, wymagali oni przyjęcia na Kliniczny Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

Dziś większość chodników jest już posypana piaskiem, a sytuację polepsza dodatkowo dodatnia temperatura. Mimo wszystko cały czas powinniśmy mieć się na baczności.

Przeczytaj też: Pijana matka jechała autem z 6-letnim dzieckiem. Wjechała na tory kolejowe (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u