Policja i Lasy Państwowe polują na złodziei choinek. Ruszyły kontrole (ZDJĘCIA)

20 grudzień 2022
Autor: 
Policja i Lasy Państwowe polują na złodziei choinek Fot. KPP Żary

Złodzieje choinek muszą mieć się na baczności. Policja i Straż Leśna kontroluje lasy oraz miejsca sprzedaży świątecznych drzewek.

Okres przedświąteczny to czas, gdy bardzo wielu handlowców oferuje nam choinki. Niestety zdarza się, że nieuczciwi sprzedawcy proponują kupno choinek wyciętych z lasu bez zezwolenia, czyli mówiąc wprost: skradzionych drzewek.

Kradzież choinki z lasu to nielegalny proceder i możemy za niego słono zapłacić. Wycinając bezprawnie drzewko, narażamy się na mandat, a nawet sprawę w sądzie. Dlatego między innymi leśnicy z Nadleśnictwa Lipinki we współpracy z policjantami z Żar zjawiają się u sprzedawców, aby sprawdzić legalność pochodzenia drzewek. Każdy, kto oferuje choinki, powinien posiadać na wszystko odpowiednie dokumenty.

- Działania mają na celu ograniczenie nielegalnego wycinania i sprzedaży drzewek - podkreśla nadkom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach.

Kradzież choinki z lasu - jaka kara?

Mundurowi patrolują jednak przede wszystkim kompleksy leśne, gdzie kontrolują poruszające się pojazdy. Ich uwadze nie umykają oczywiście bagażniki i paki samochodów.

Osoba zatrzymana na kradzieży drzewka może otrzymać nawet dwa mandaty: 500 złotych za wjazd pojazdem silnikowym na teren leśny i 500 złotych za kradzież choinki. W przypadku, gdy sprawa trafi do sądu, wówczas grzywna może sięgnąć nawet 5 tysięcy złotych.

Przeczytaj też: Pijana matka jechała autem z 6-letnim dzieckiem. Wjechała na tory kolejowe (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u