Nietrzeźwy kierowca ciężarówki zatrzymany na autostradzie A2. "Przyznał, że wypił kilka piw"

09 styczeń 2023
Autor: 
Nietrzeźwy kierowca ciężarówki zatrzymany na autostradzie A2 Fot. ITD Sulęcin

Ponad 0,6 promila alkoholu wydmuchał kierowca ciężarówki zatrzymany przez ITD Sulęcin na autostradzie A2 w Lubuskiem. Jechał z Niemiec do Kazachstanu.

Pod koniec ubiegłego tygodnia patrol funkcjonariuszy z Inspekcji Transportu Drogowego w Sulęcinie pełnił służbę na autostradzie A2 w rejonie Rzepina. W trakcie pracy mundurowi zatrzymali do kontroli ciężarówkę należącą do kazachstańskiej firmy.

- Ciężarówką był wykonywany międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy. Kierowca jechał z Niemiec do Kazachstanu - informuje ITD Sulęcin.

Kierowca był nietrzeźwy

Inspektorzy w trakcie kontroli wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Zapadła więc decyzja o wyjęciu alkomatu i przebadaniu stanu szofera. Badanie potwierdziło obecność alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna wydmuchał 0,65 promila alkoholu.

- Kierowca przyznał, że wcześniej wypił kilka piw. Na miejsce wezwano patrol policji, która zatrzymała kierowcę do dalszych czynności - relacjonują inspektorzy z ITD Sulęcin.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych grzywny.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Groźne zdarzenie na krajowej "92" koło Torzymia. Auto uderzyło w drzewo (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u