Ukradł skarbonkę z kościoła w Zielonej Górze. Grozi mu nawet 15 lat więzienia

13 styczeń 2023
Autor: 
Ukradł skarbonkę z kościoła w Zielonej Górze. Grozi mu nawet 15 lat więzienia Fot. KMP Zielona Góra

Ukradł skarbonkę z kościoła w Zielonej Górze. 35-latek został zatrzymany następnego dnia. Był już wielokrotnie karany, teraz grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 9 stycznia. Komisariat II Policji w Zielonej Górze odebrał zgłoszenie o kradzieży skarbonki z jednego z kościołów na terenie miasta.

- Skrzynka została wręcz wyrwana ze ściany. Jak ocenił zawiadamiający, mogło się w niej znajdować około 600 złotych. Pokrzywdzony udostępnił również policjantom zapis monitoringu, na który widoczny był podejrzewany o dokonanie tej kradzieży - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Barbara Nowacka: Marcin Pabierowski to gwarancja zmiany jakiej potrzebuje teraz Zielona Góra

Ukradł skarbonkę z kościoła, grozi mu 15 lat więzienia

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze kryminalni. Policjanci w trakcie analizy nagrań z monitoringu szybko rozpoznali, że jest to 35-letni mieszkaniec Zielonej Góry, który ma na swoim koncie liczne przestępstwa, w tym między innymi kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz niszczenie mienia.

Mężczyzna tuż po kradzieży nie wrócił do miejsca zamieszkania i próbował ukrywać się przed policją. Nie poradził sobie z tym jednak za dobrze, ponieważ już następnego dnia został zatrzymany w centrum miasta. Po przewiezieniu na komisariat usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i przyznał się do swego czynu.

- 35-latek był już wielokrotnie zatrzymywany za kradzieże i odbywał również kary więzienia, dlatego za tę kradzież z włamaniem będzie odpowiadał w warunkach wielokrotnej recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności - informuje podinsp. Barska.

Prokurator wystosował już wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przystał na złożony wniosek i w czwartek, 12 stycznia, aresztował złodzieja na 2 miesiące.

Przeczytaj też: Kargowa: Zostawił otwarte auto i go okradli. Straty to co najmniej 8 tysięcy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u