Sulęcin: 21-latek sprzedawał w internecie nieistniejące bilety na koncerty!

15 styczeń 2023
Autor: 
Sulęcin: 21-latek sprzedawał w internecie nieistniejące bilety na koncerty! Lubuska Policja

Mieszkaniec Sulęcina trudnił się sprzedażą nieistniejących biletów na wydarzenia artystyczne w internecie. Oszukał w ten sposób 62 osoby!

Młody mężczyzna z Sulęcina znalazł ciekawy sposób na biznes. Wyszukiwał w internecie informacje o wydarzeniach artystycznych, które miały odbywać się w Polsce. Mężczyzna skupiał się głównie na koncertach polskich i zagranicznych gwiazd. Następnie 21-latek na platformach społecznościowych zamieszczał ogłoszenia o sprzedaży biletów w atrakcyjnych cenach na znalezione wcześniej wydarzenia.

Niska cena oferowanych biletów powodowała, że zainteresowanie było duże. Mężczyzna zapraszał potencjalnych kupujących do kontaktu na prywatnym czacie, gdzie przesyłał im zdjęcia biletów, które wcześniej znalazł w sieci. Tego typu taktyka miała uwierzytelnić 21-latka. Następnie zainteresowane zakupem osoby otrzymywały numer konta do przelewu, w zamian otrzymali podrobione bilety. 

- Całą lawinę zdarzeń, zapoczątkowało jedno oficjalne zgłoszenie oszustwa - podaje sierż. sztab. Klaudia Biernacka, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Policjanci kryminalni podjęli czynności i dotarli do 62 oszukanych osób, które straciły łącznie ponad 14 tys. złotych!

Młody oszust usłyszał 62 zarzuty oszustwa, teraz grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

Czytaj także - Wypadek koło Gorzowa. Auto uderzyło w drzewo. Jedna osoba została poszkodowana


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u