GDDKiA Zielona Góra doświetli przejścia dla pieszych w Lubuskiem. Sprawdź, gdzie

15 styczeń 2023
Autor: 
GDDKiA Zielona Góra doświetli przejścia dla pieszych w Lubuskiem Fot. GDDKiA Zielona Góra

Bezpieczeństwo pieszych na drodze to jeden z celów, które stawia sobie GDDKiA Zielona Góra. Zobacz, gdzie doświetli przejścia dla pieszych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze doświetli przejścia dla pieszych na krajówkach w województwie lubuskim. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo przechodniów i zmniejszyć ryzyko wypadków.

- Celem jest oświetlenie przejścia w taki sposób, aby zapewniać kierującemu pojazdem właściwe warunki rozpoznania sytuacji drogowej i obserwacji sylwetki pieszego na przejściu, w strefie oczekiwania lub strefie dojścia do przejścia, w warunkach ograniczonej widoczności. Pieszemu zapewnimy właściwe warunki obserwacji otoczenia, przejścia dla pieszych i zbliżających się pojazdów - podkreśla GDDKiA Zielona Góra.

Inwestycje zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drodze podzielono na sześć części. Dla każdej ogłoszono już przetarg, do którego zgłosili się wykonawcy. Zwycięzcy nie zostali jeszcze wybrani, ale każdy z etapów będzie musiał zostać zrealizowany w ciągu 4 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Poprawa bezpieczeństwa na 12 przejściach w Lubuskiem

Dedykowane oświetlenie przejść dla pieszych pojawi się przede wszystkim na drodze krajowej nr 12. Gdzie dokładnie?

  • Królów: na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 294, przy świetlicy wiejskiej oraz na wylocie w kierunku m. Strzeszowice (dodatkowo oświetlenie strefy przejściowej za przejściem)
  • Strzeszowice: w rejonie kościoła
  • Zajączek: przy przystanku autobusowym
  • Buczyny: przy przystankach autobusowych
  • Żarki Wielkie: skrzyżowanie z ul. Wolności, skrzyżowanie z ul. Lipową i Zwycięstwa (w obu przypadkach dodatkowo oświetlenie strefy przejściowej przed przejściem)
  • Bukowina Bobrzańska: skrzyżowanie z drogą powiatową przy sklepie (dodatkowo oświetlenie strefy przed i za przejściem)
  • Chrobrów: wylot z miejscowości w stronę Żagania (dodatkowo oświetlenie strefy przed i za przejściem)

Ponadto nowe oświetlenie zostanie postawione na drodze krajowej nr 27 w miejscowości Drozdów. Drogowcy umieszczą je na dwóch przejściach w rejonie przystanków autobusowych przy krajówce.

Przeczytaj też: Tajemnicza substancja w rzece pod Wschową. Na pomoc wysłano strażaków z Zielonej Góry i Leszna


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u