Zderzenie osobówek koło Nowogrodu Bobrzańskiego. Jedna osoba została poszkodowana (ZDJĘCIA)

19 styczeń 2023
Autor: 
Zderzenie osobówek koło Nowogrodu Bobrzańskiego. Jedna osoba poszkodowana Fot. Czytelnik

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów osobowych w rejonie Przybymierza (gmina Nowogród Bobrzański). Na drogach jest ślisko.

Zgłoszenie wpłynęło do zielonogórskich służb ratowniczych w czwartkowe popołudnie, 19 stycznia, tuż po godzinie 14:10. Na trasie Przybymierz - Brzeźnica doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. To Volkswagen oraz Toyota.

- Kierująca samochodem marki Volkswagen nie opanowała samochodu w trakcie jazdy. Następnie pojazd obrócił się na śliskiej drodze i uderzył w Toyotę prawidłowo jadącą z naprzeciwka - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Jedna osoba poszkodowana

Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz podstawowy zespół pogotowia ratunkowego z podstacji w Nowogrodzie Bobrzańskim. Przybyły także dwa patrole policji, w tym jeden z Wydziału Ruchu Drogowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Co dalej z lotami z Zielonej Góry-Babimostu do Londynu? ...

W wyniku zdarzenia poszkodowana została kierująca Volkswagenem. Kobieta po opatrzeniu przez medyków została przetransportowana do szpitala. Tam kobieta przeszła szczegółowe badania, które wykazały, że nie doznała poważniejszych obrażeń.

Zdarzenie policjanci zakwalifikowali jako kolizja drogowa. Początkowo trasa Przybymierz - Brzeźnica była zablokowana, ale z czasem ruch odbywał się już wahadłowo.

Na drogach jest ślisko

Po nocnych opadach śniegu oraz przymrozku wiele dróg w województwie lubuskim jest czarnych i mokrych. Zdarzają się jednak takie, szczególnie gminne, które dosłownie są skute lodem i bardzo łatwo o wpadnięcie w poślizg. W takich warunkach lepiej zwolnić nogę z gazu.

Przeczytaj też: Wybuch paczki w Siecieborzycach. Zatrzymano podejrzanego. To były partner rannej Urszuli (FILM, ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u