Strzelał do figury Jezusa w gminie Sława. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia (ZDJĘCIA)

26 styczeń 2023
Autor: 
Strzelał do figury Jezusa w gminie Sława. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia Fot. KPP Wschowa

Policja we Wschowie zatrzymała mężczyznę, który strzelał do figury Jezusa w Krzepielowie (gmina Sława). 30-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu 5 lat więzienia.

Mieszkańcy wsi Krzepielów w powiecie wschowskim w ostatnim czasie zauważyli, że ktoś niszczy publiczne mienie. Uszkodzone, prawdopodobnie przy użyciu wiatrówki, zostały między innymi lustra drogowe zamontowane na skrzyżowaniu oraz przy szkole. Przewrócona została też skrzynka na listy. Ostatnie zdarzenie wprawiło jednak ludzi w osłupienie, ponieważ ktoś strzelał do figury Jezusa.

Incydent miał miejsce przy kościele Świętej Trójcy w Krzepielowie. To właśnie tuż obok budynku znajduje się figura Jezusa, który jest przybity do krzyża.

- Zbezczeszczenie, potraktowanie bez należytego szacunku rzeczy, wartości otoczonych powszechnie czcią powinno spotkać się z należytą karą. Wszystko w związku z artykułem 196, który dotyczy obrazy uczuć religijnych - podkreślali mieszkańcy Krzepielowa.

Sprawca zatrzymany przez policję

Zgłoszenie o zdarzeniu trafiło do Komisariatu Policji w Sławie oraz Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. To właśnie funkcjonariusze kryminalni ze wschowskiej komendy ustalili, kto odpowiada za ten czyn. To 30-letni mieszkaniec gminy Sława.

- W czasie wykonywanych czynności w mieszkaniu sprawcy policjanci zabezpieczyli wiatrówkę oraz ponad 80 gram marihuany. W środę, 25 stycznia, 30-latek usłyszał zarzuty za nieważenie przedmiotu czci religijnej w postaci figury Jezusa Chrystusa umieszczonej na drewnianym krzyżu oraz za posiadanie narkotyków - informuje asp. Wioleta Dąbska z policji we Wschowie.

Jak przekazuje policja, mężczyzna przyznał się do winy i nie potrafił podać powodu, dlaczego to zrobił. Za powyższe czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 30-latek był już wcześniej karany między innymi za kradzieże oraz włamania.

Przeczytaj też: Pożar w Nowogrodzie Bobrzańskim. Zapaliło się poddasze budynku (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u