Wzorowy korytarz życia na trasie S3 w Lubuskiem. Czy od początku było tak kolorowo? (FILM)

30 styczeń 2023
Autor: 
Wzorowy korytarz życia na trasie S3 w Lubuskiem. Służby pędziły do wypadku Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Na trasie S3 koło Zielonej Góry doszło do wypadku drogowego. Lubuska Policja chwali kierowców, że zachowali się perfekcyjnie i utworzyli wzorowy korytarz życia.

Wszystko wydarzyło się w czwartkowe popołudnie, 26 stycznia. Tuż po godzinie 14:25 na lubuskim odcinku trasy S3 między Zieloną Górą a Sulechowem doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na 187-kilometrze ekspresówki zderzyły się BMW oraz Skoda.

Na miejsce przybyły dwa zastępy straży pożarnej oraz zespół pogotowia ratunkowego. Zjawiło się także kilka patroli policji, w tym funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego.

Lubuska Policja chwali kierowców za korytarz życia

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim zamieściła film, w którym pokazała, jak kierowcy utworzyli na trasie tzw. korytarz życia.

- Jak zawsze w tego rodzaju sytuacjach liczy się czas i jak najszybszy dojazd służb ratowniczych do poszkodowanych. Dlatego kierowcom, znajdującym się w tamtym czasie na drodze ekspresowej S3 należą się wielkie słowa uznania, bowiem wzorowo utworzyli oni korytarz życia. Dzięki temu policjanci, strażacy i ratownicy medyczni mogli w tym czasie sprawnie i bez przeszkód pracować na miejscu zdarzenia - relacjonuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Czy od samego początku korytarz życia wyglądał jednak tak perfekcyjnie? Tak kolorowo nie było, gdy do akcji zmierzali strażacy, którzy zjawili się tam jako pierwsi. Wówczas, zamiast środkiem drogi zastępy musiały pokonywać ekspresówkę lewym pasem ruchu. Dopiero gdy strażacy dojechali na miejsce wypadku, kierowcy zaczęli formować korytarz życia.

Korytarz życia jest obowiązkiem kierowców

Przypominamy, że zgodnie z prawem obowiązek utworzenia korytarza życia dotyczy kierowców poruszających się drogami, o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. Za nieutworzenie korytarza życia lub wjazd na niego grozi mandat w wysokości 500 złotych, punkty karne, a nawet utrata prawa jazdy.

- W sytuacji wymagającej utworzenia korytarza życia, kierujący pojazdami powinni umożliwić swobodny przejazd pojazdom służb ratowniczych poprzez odpowiednie usytuowanie. Zgodnie z przyjętą zasadą kierujący pojazdami poruszający się lewym pasem powinni zjechać do jego lewej krawędzi, a pozostali do prawej - informuje podinsp. Maludy.

Przeczytaj też: WOŚP 2023 w Lubuskiem. Sprawdź, ile pieniędzy zebrały sztaby


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u