Kierowca ciężarówki używał cudzej karty w tachografie. Stracił prawo jazdy

31 styczeń 2023
Autor: 
Kierowca ciężarówki używał cudzej karty w tachografie. Stracił prawo jazdy Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Kierowca ciężarówki używał karty innego kierowcy w tachografie. Mężczyzna wpadł na trasie S3 koło Gorzowa Wielkopolskiego. Szofer stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 30 stycznia, na lubuskim odcinku trasy S3.

Patrol ITD Gorzów Wielkopolski pełniący służbę na ekspresówce w rejonie miasta zatrzymał polski zespół pojazdów, którym wykonywany był krajowy transport drogowy. Miała być to zwykła, rutynowa kontrola.

Używał cudzej karty w tachografie

- Podczas kontroli stwierdzono, że kierowca posługiwał się drugą kartą kierowcy, wydaną na inną osobę. Kierowca po wykorzystaniu swojego, dopuszczalnego czasu pracy wyjmował swoją kartę kierowcy z tachografu i wkładał w jej miejsce kartę kierowcy, która należała do jego kolegi - relacjonują gorzowscy inspektorzy.

Zatrzymany szofer wielokrotnie wykorzystywał cudzą kartę, aby symulować własny odpoczynek w trakcie jazdy. To wykazały zapisy tachografu.

Stracił prawo jazdy

Kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych oraz stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Inspektorzy zatrzymali także kartę, którą bezprawnie się posługiwał. Dodatkowo za stwierdzone naruszenie zostanie wszczęte postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej wobec szefa firmy transportowej.

Przeczytaj też: Straż pożarna w Zielonej Górze wycofała drabinę po incydencie w Inowrocławiu. Będzie zastępczy sprzęt


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u