Tragedia koło Strzelec Krajeńskich. 70-letnia kobieta śmiertelnie zatruła się czadem

01 luty 2023
Autor: 
Tragedia koło Strzelec Krajeńskich. 70-letnia kobieta śmiertelnie zatruła się czadem Redakcja/archiwum

Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla w Gilowie koło Strzelec Krajeńskich. Nie żyje 70-letnia kobieta. Straż pożarna przypomina o bezpieczeństwie.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 31 stycznia. Około godziny 11:00 dyżurny straży pożarnej w Strzelcach Krajeńskich odebrał zgłoszenie, że w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Gilów prawdopodobnie ulatnia się czad.

Do akcji wyruszył zastęp ze strzeleckiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz zastęp ochotników z OSP Ogardy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Strażacy szybko potwierdzili, że w domu faktycznie występuje wysokie stężenie tlenku węgla. Jednocześnie znaleźli oni w środku kobietę. Niestety ostatecznie życia seniorki nie udało się uratować. Ofiara ma 70 lat.

Czad - cichy zabójca

Przypominamy, że czad to bezbarwny, bezwonny i silnie trujący gaz. Zatrucia tlenkiem węgla są częstą przyczyną utraty zdrowia i życia. Aby zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwem, należy regularnie kontrolować urządzenia grzewcze oraz zakupić specjalne czujki tlenku węgla, które w porę zaalarmują nas o zagrożeniu.

Detektor czadu możemy kupić za maksymalnie 150 złotych. W momencie wykrycia tlenku węgla od razu skutecznie poinformuje nas o zagrożeniu. Alarm jest na tyle głośny, że obudzi każdą śpiącą osobę. To mała inwestycja w duże bezpieczeństwo.

Przeczytaj też: Doprowadził do kolizji, uciekł i porzucił auto w Świdnicy pod Zieloną Górą. Trwają poszukiwania (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u