Pogoda Lubuskie. W regionie pojawiły się burze. IMGW wydało ostrzeżenia o silnym wietrze

31 styczeń 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. W regionie pojawiły się burze Redakcja

Pogoda Lubuskie. W województwie lubuskim odnotowuje się burze. Jednocześnie IMGW wydało właśnie ostrzeżenia o silnym wietrze.

Do Polski znad Niemiec wkroczył układ burzowy. Na terenie województwa lubuskiego odnotowuje się już wyładowania atmosferyczne, którym towarzyszą intensywne opady deszczu oraz lokalne opady gradu. Burze przemieszczają się na południowy wschód i wschód.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Wraz z pojawieniem się burz w regionie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całego województwa ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Alert będzie obowiązywał od godziny 23:00 we wtorek, 31 stycznia, do godziny 3:00 w środę, 1 lutego.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu. Lokalnie wystąpią burze - czytamy w komunikacie IMGW. Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80 procent.

W trakcie opadów oraz występowania silnych porywów wiatru warunki do jazdy mogą być trudne, dlatego prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Radzimy unikać też parkowania pod drzewami.

Straż pożarna rusza do akcji

Pierwsze wyładowania atmosferyczne oznaczały też pierwsze wyjazdy dla strażaków. I tak strażacy z powiatu gorzowskiego interweniowali przy usuwaniu skutków silnego wiatru między innymi w Starym Polichnie, gdzie spadło drzewo, oraz na ulicy Ryskiej w Gorzowie. Do akcji wyruszyli też strażacy z OSP Cybinka (powiat słubicki), ponieważ w miejscowości zerwała się linia energetyczna.

Przeczytaj też: Doprowadził do kolizji, uciekł i porzucił auto w Świdnicy pod Zieloną Górą. Trwają poszukiwania (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u