Akcja policji z Poznania w Lubuskiem. Zlikwidowano kanał przemytu narkotyków (FILM)

07 luty 2023
Autor: 
Akcja policji z Poznania w Lubuskiem. Zlikwidowano kanał przemytu narkotyków Fot. KMP Poznań

Policja zlikwidowała kanał przemytu narkotyków, który wiódł przez województwo lubuskie. Przerzucano głównie marihuanę. Do sprawy zatrzymano cztery osoby.

Sprawa miała swój początek 23 stycznia. Wówczas w rejonie dworca PKP w Kostrzynie nad Odrą zatrzymano 22-latka ze Szczecina, który przewoził marihuanę. Na początku interwencję podjęła Straż Ochrony Kolei, natomiast później mężczyznę przejęli policjanci kryminalni z Poznania.

- Podczas legitymowania przez patrol SOK mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo i agresywnie. Wtedy do akcji wkroczyli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, którzy przeszukali bagaż mężczyzny. Mundurowi w torbie podróżnej odnaleźli blisko 6 kilogramów marihuany - relacjonuje Artur Wołoszyn, rzecznik Komendy Regionalnej SOK w Zielonej Górze.

Policyjna realizacja w Świebodzinie

Trzy dni później mundurowi zjawili się w Świebodzinie, gdzie w godzinach porannych wkroczyli do jednego z hangarów. W działania prócz funkcjonariuszy kryminalnych zaangażowano także Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Poznaniu, Grupę Realizacyjną KMP Poznań oraz Wydział ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

- Na gorącym uczynku zatrzymano 24-latka z Poznania oraz 36-latka z Krakowa. Podczas przeszukania samochodu dostawczego znajdującego się w hali, policjanci znaleźli spore ilości marihuany. Były one zapakowane w folie i przygotowane do dalszej sprzedaży. Łącznie funkcjonariusze znaleźli blisko 127 kilogramów narkotyków, w tym głównie marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 6 milionów złotych - informuje mł. asp. Marta Mróz, rzecznik policji w Poznaniu.

W tym samym czasie realizacja odbyła się również w Poznaniu. W jednym z mieszkań mundurowi zatrzymali 26-letnią kobietę. W trakcie przeszukania zabezpieczono kilka tysięcy sztuk tabletek ekstazy oraz kryształ.

Podejrzani usłyszeli zarzuty

Wszystkie osoby zatrzymane zostały już przesłuchane oraz postawiono im zarzuty. Mowa tu o posiadaniu, wprowadzaniu do obrotu oraz udziału w obrocie znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Szamotułach zastosował wobec trzech podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, natomiast 26-latka została oddana pod dozór policji.

Przeczytaj też: Zielona Góra: 20-latek w kilka sekund stracił prawo jazdy. Dostał też 2400 złotych mandatu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u