Włamywali się do garaży w Żarach. Grozi im nawet 10 lat więzienia

07 luty 2023
Autor: 
Włamywali się do garaży w Żarach. Grozi im nawet 10 lat więzienia Fot. KPP Żary

Przez kilka miesięcy włamywali się do garaży w Żarach i wynosili cenny sprzęt. Policja zatrzymała już 27 i 28-latka. Suma strat to blisko 100 tysięcy złotych.

Od drugiej połowy 2022 roku do Komendy Powiatowej Policji w Żarach nieustannie spływały zawiadomienia od mieszkańców miasta, którzy informowali o włamaniach do garaży.

- Łupem złodziei najczęściej padały elektronarzędzia. Łączna suma strat wycenionych przez pokrzywdzonych wyniosła blisko 100 tysięcy złotych - relacjonuje nadkom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach.

Policja zatrzymała dwóch złodziei

Kradzieże z włamaniem odbywały się do końca stycznia 2023 roku, ponieważ we wtorek, 31 stycznia, w ręce policjantów na gorącym uczynku wpadł 27-letni złodziej. Mężczyzna miał przy sobie między innymi łom oraz nożyce do cięcia metalu. W międzyczasie na jaw wyszło, iż za włamaniami stoi jeszcze 28-letni mężczyzna. Ten został zatrzymany dwa dni później.

Zgromadzony materiał pozwolił przedstawić 27-letniemu mężczyźnie aż 21 zarzutów kradzieży z włamaniem. Ponadto został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. W nieco lepszej sytuacji jest jego 28-letni kumpel po fachu, który usłyszał 11 identycznych zarzutów, natomiast prokuratura zastosowała wobec niego dozór policji.

- Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Za swoje postępowanie obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za tego typu przestępstwa grozić im może do 10 lat pozbawienia wolności - informuje nadkom. Berestecka.

Przeczytaj też: Akcja policji z Poznania w Lubuskiem. Zlikwidowano kanał przemytu narkotyków (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u