Nowa Sól: Znalazł cudzą kartę i płacił nią za zakupy. Teraz stanie przed sądem

07 luty 2023
Autor: 
Nowa Sól: Znalazł cudzą kartę i płacił nią za zakupy Fot. KPP Nowa Sól

Mieszkaniec Nowej Soli, posługując się cudzą kartą 9 razy płacił za swoje zakupy. 48-latek został zatrzymany przez policję. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w środę, 3 lutego. Wówczas do Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zgłosiła się osoba, która powiadomiła o przywłaszczeniu karty bankomatowej.

- Osoba podejrzana posługując się znalezioną kartą bankomatową, dziewięć razy zapłaciła w sklepie za swoje zakupy. Sprawą zajęli się funkcjonariusze kryminalni - relacjonuje mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzecznik nowosolskiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

Zatrzymano 48-latka. Teraz stanie przed sądem

Podjęte działania operacyjne oraz zebrane dowody w sprawie pozwoliły policjantom wytypować osobę, która może mieć związek z tym przestępstwem. I tak trzy dni po zgłoszeniu zatrzymali oni 48-letneigo mężczyznę, który jest znany funkcjonariuszom między innymi z kradzieży.

- W chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze przedstawili mu dziewięć zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznał - informuje mł. asp. Sęczkowska.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za posługiwanie się cudzą kartą płatniczą kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Akcja policji z Poznania w Lubuskiem. Zlikwidowano kanał przemytu narkotyków (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u