Pożar w Kosieczynie koło Świebodzina. Płonie kurnik. Trwa akcja gaśnicza

08 luty 2023
Autor: 
Pożar w Kosieczynie koło Świebodzina. Płonie kurnik Redakcja/archiwum

Dwanaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem kurnika na gospodarstwie rolnym w Kosieczynie koło Świebodzina. Akcja gaśnicza cały czas trwa.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego świebodzińskich strażaków w środowe popołudnie, 8 lutego, tuż po godzinie 15:50. Mieszkańcy Kosieczyna (gmina Zbąszynek) oraz okolic informowali o kłębach czarnego dymu wydobywających się z gospodarstwa rolnego przy ulicy Marcina Różka.

Początkowo do akcji wysłano zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie oraz najbliższe jednostki OSP, czyli m.in. OSP Kosieczyn, OSP Zbąszynek oraz OSP Dąbrówka Wielkopolska. W chwili dojazdu pierwszych samochodów gaśniczych okazało się, że w ogniu stanął kurnik. Wówczas do akcji zadysponowano kolejne zastępy strażaków.

Trwa akcja gaśnicza

- Płonie kurnik o wymiarach 4000 metrów kwadratowych. Na szczęście jest pusty, nieobsadzony żadnymi kurczakami. Występuje silne zadymienie, działania trwają - relacjonuje bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik straży pożarnej w Świebodzinie.

Wszyscy strażacy, którzy bezpośrednio działają w rejonie budynku, są wyposażeni w aparaty powietrzne. Duży wysiłek ratowników prowadzi do szybkiego opróżniania butli, dlatego w tym celu do Kosieczyna skierowano już na przykład specjalny pojazd z agregatem do nabijania powietrza z Zielonej Góry.

Akcja gaśnicza cały czas trwa, ale już wiadomo, że straty będą dość spore. Dokładna przyczyna pożaru nie jest obecnie znana.

Godzina 22:00 - Działania strażaków zostały zakończone.

Przeczytaj też: Włamali się do wiaty przy markecie w Świebodzinie. Policja zatrzymała trzech mężczyzn (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u