Pijany kierowca zatrzymany w Kostrzynie nad Odrą. Pił piwo w trakcie jazdy

23 luty 2023
Autor: 
Pijany kierowca zatrzymany w Kostrzynie nad Odrą Fot. Straż Ochrony Kolei

Blisko 1,5 promila alkoholu miał pijany kierowca zatrzymany w Kostrzynie nad Odrą. Mężczyznę ujawnił po służbie funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei.

Wszystko wydarzyło się w środę, 22 lutego, po godzinie 23:00. Funkcjonariusz z posterunku Straży Ochrony Kolei w Kostrzynie nad Odrą w czasie wolnym od służby poruszając się ulicą Sportową, zwrócił uwagę na samochód marki Volkswagen, którego kierowca jechał podejrzanie.

- Samochód co chwilę przekraczał linię oddzielającą pasy. Funkcjonariusz SOK ruszył za kierowcą, aby potwierdzić swoje obawy, że samochodem kieruje prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. W międzyczasie sytuacja powtarzała się kilka razy, co wykluczało chwilową nieuwagę - relacjonuje Artur Wołoszyn, rzecznik Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Zielonej Górze.

Miał blisko 1,5 promila

W chwili zgłaszania zdarzenia w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego mężczyzna zauważył i zatrzymał patrol kostrzyńskiej policji, który przejeżdżał nieopodal. Mundurowi od razu ruszyli za wskazanym kierowcą i zatrzymali go do kontroli.

- Po zatrzymaniu podejrzanego pojazdu wizualny stan kierowcy oraz trzymane w jego dłoni piwo wskazywało na spożywanie przez niego alkoholu. Okazało się, że mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą miał blisko 1,5 promila alkoholu. Ponadto na jaw wyszło, iż mężczyzna w ogóle nie powinien kierować samochodem, ponieważ posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - informuje Wołoszyn.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. W tym przypadku dojdzie jeszcze kierowanie pojazdem mimo zakazu.

Przeczytaj też: Poważny wypadek na krajowej "32" pod Gubinem. Auto uderzyło w drzewo. W akcji śmigłowiec LPR


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u