Jechał ciężarówką z niesprawnymi hamulcami. Pojazd dwa dni wcześniej przeszedł przegląd...

26 luty 2023
Autor: 
Jechał ciężarówką z niesprawnymi hamulcami. Pojazd dwa dni wcześniej przeszedł przegląd... WITD

Kierował ciężarówką z niesprawnymi hamulcami. Pojazd dwa dni wcześniej pozytywnie przeszedł przegląd. 

We wtorek, 21 lutego inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili rutynową kontrolę na Drodze Krajowej numer 24 w rejonie miejscowości Wierzbno w powiecie międzyrzeckim. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali samochód ciężarowy zarejestrowany w Polsce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Kontrola ITD

Podczas kontroli technicznej pojazdu inspektorzy ujawnili, że tarcze hamulcowe na obu kołach przedniej osi ciągnika siodłowego są popękane oraz częściowo zardzewiałe, co świadczy o nieprawidłowym działaniu hamulców. W toku dalszych czynności ustalono, że pojazd dwa dni wcześniej pozytywnie przeszedł przegląd.

Inspektor zatrzymał dowód rejestracyjny pojazdu i wydał zakaz dalszej jazdy. Natomiast wobec przedsiębiorcy i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie zostaną również wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Czytaj także - Gorzów Wlkp.: Ratownik medyczny zmarł podczas dyżuru na SOR


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u