Kiedy pociąg z Zielonej Góry do Poznania bez przesiadek? Znamy datę!

27 luty 2023
Autor: 
Kiedy pociąg z Zielonej Góry do Poznania bez przesiadek? Znamy datę! Redakcja/Archiwum

W marcu wrócą bezpośrednie połączenia kolejowe na odcinku Zielona Góra - Poznań. Modernizacja linii do Zbąszynka wchodzi w kluczową fazę!

W niedzielę, 12 marca 2023 roku wejdzie w życie druga korekta rocznego rozkładu jazdy. Zarządca infrastruktury kolejowej okresowo wprowadza zmiany w rozkładach jazdy, aby dostosować kursowanie pociągów do prac modernizacyjnych prowadzonych na liniach kolejowych. Najnowsza marcowa korekta zakłada przywrócenie kursowania pociągów na linii Zielona Góra - Poznań

Bezpośrednie pociągi z Zielonej Góry do Poznania

Trwająca ponad dwa lata modernizacja linii kolejowej numer 358 na odcinku Czerwieńsk - Zbąszynek warta blisko 160 milionów złotych wchodzi w kluczową fazę. Korekta rozkładu jazdy od 12 marca nie przewiduje już komunikacji zastępczej co w praktyce oznacza przywrócenie kursowania pociągów. 

Między Czerwieńskiem a Zbąszynkiem pociągi pojadą z prędkością 120 km/h, czyli o 40 km/h wyższą niż przed modernizacją, dzięki temu skróci się czas podróży o 6 minut.

Czytaj także - Jechał ciężarówką z niesprawnymi hamulcami. Pojazd dwa dni wcześniej przeszedł przegląd...


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u