Policyjny pościg w Sulechowie. Za kierownicą 15-latek (ZDJĘCIA)

02 marzec 2023
Autor: 
Policyjny pościg w Sulechowie. Za kierownicą 15-latek Fot. KMP Zielona Góra

Wziął auto rodziców i wyjechał na drogę. Później nie zatrzymał się do kontroli w Sulechowie. Jazda 15-latka zakończyła się, gdy wypadł z drogi.

Wszystko wydarzyło się w trakcie ubiegłego weekendu w Sulechowie. W jednym z miejsc na terenie miasta patrol zielonogórskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolował prędkość pojazdów przy użyciu laserowego miernika prędkości.

- W pewnej chwili funkcjonariusze zauważyli samochód osobowy, który jechał z prędkością 88 km/h. Policjant wydał kierującemu pojazdem sygnał do zatrzymania się, jednak samochód przejechał obok patrolu i nie zatrzymując się odjechał - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

15-latek za kierownicą

Policjanci od razu ruszyli w pościg za pojazdem marki Renault. Jego kierowca nie uciekł daleko, bo już po chwili wpadł w poślizg i wyleciał z drogi do rowu. Szybko okazało się, że w osobówce znajdują się osoby nieletnie. Pojazd prowadził 15-latek, który wziął na przejażdżkę swojego 14-letniego kolegę.

Mundurowi wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego, ale chłopcy nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Przybyli także rodzice obu nastolatków.

- Funkcjonariusze sporządzili dokumentację kolizji drogowej oraz popełnionych przez 15-latka czynów zabronionych. Mowa tu o przestępstwie niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz wykroczeniach drogowych. Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Świebodzinie, który podejmie decyzję w jego sprawie - informuje podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Jechał jakby był pijany i uderzył w barierki na krajowej "24". Spadł mu poziom cukru (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u