Zielona Góra: Widzisz dziurę w drodze? Zgłoś to przez aplikację

02 marzec 2023
Autor: 
Zielona Góra: Widzisz dziurę w drodze? Zgłoś to przez aplikację Redakcja, aplikacja

Dziura w drodze, a może uszkodzona latarnia? W Zielonej Górze zgłosisz problem przez aplikacje TransparentneJST, ale czy to się sprawdzi?

Urząd Miasta Zielona Góra poinformował, że w mieście ruszyła aplikacja TransparentneJST. Dzięki temu mieszkańcy mają możliwość zgłaszania przeróżnych usterek. Mowa tu między innymi o dziurach w drodze, uszkodzonych chodnikach czy nieświecących latarniach ulicznych. Aplikacja dostępna jest do pobrania na smartfony, jak i na stronie zielonagora.wkontakciejst.pl.

- To dowód na to, że nasze miasto staje się coraz bardziej innowacyjne i przyjazne mieszkańcom - uważa Dariusz Lesicki, wiceprezydent miasta.

Jak to działa?

Magistrat podkreśla, że aplikacja jest bardzo prosta. Przy zgłaszaniu danej usterki możemy wraz z krótkim opisem dołączyć zdjęcie oraz zaznaczyć dokładną lokalizację. Nasza informacja powinna od razu trafić do urzędu, a my będziemy mogli śledzić status zgłoszenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

- Musimy pamiętać, że miejskie służby nie wszędzie są obecne w danym momencie, nie każdy problem jest dla nas od razu widoczny. Dlatego, aby wsłuchać się w głosy zielonogórzan, przyśpieszyć i ułatwić kontakty z magistratem, stworzyliśmy aplikację, która wygodny dla wszystkich sposób będzie wskazywała miejsca, awarie i usterki, na które należy zwrócić uwagę - informuje wiceprezydent Lesicki.

Co na to mieszkańcy?

Zielonogórzanie odbierają nową aplikację TransparentneJST w dwojaki sposób. Część uważa, że jest ona potrzebna, natomiast inni wskazują, iż w samej "obsłudze zgłoszenia" zapewne nic się nie zmieni.

- Nie, no teraz to będzie... Taka nowoczesność, że urzędnik o dziurze, która jest od 10 lat w drodze, dowie się w 2 minuty, zamiast w tydzień, co pozwoli na następne 10 lat wymyślania bzdur typu piętrowy parking za 30 baniek lub kąpielisko za 100 milionów - komentuje pan Krzysztof.

Odmienne zdanie ma z kolei pan Maciej: "Ciekawe rozwiązanie, aplikacja zainstalowana, zobaczymy, jak będzie to działać w praktyce, mam nadzieje, że wypali i interakcja będzie z obu stron mieszkańców i urzędników".

Przeczytaj też: Policyjny pościg w Sulechowie. Za kierownicą 15-latek (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u