Wschowa: Fałszywy policjant zarobił 73 tysiące. "Kobieta dała się zmanipulować"

03 marzec 2023
Autor: 
Wschowa: Fałszywy policjant zarobił 73 tysiące Fot. KWP Gorzów Wlkp.

To było standardowe oszustwo na policjanta. Telefon, fałszywa historia i zdobycie 73 tysięcy złotych. Na szczęście kolejne przelewy udało się wstrzymać.

Policja nieustannie ostrzega przed oszustami i apeluje o zachowanie czujności. Niestety niemalże codziennie co najmniej jeden mieszkaniec województwa lubuskiego traci swoje pieniądze, ponieważ został zmanipulowany przez oszustów. W czwartek, 2 marca, swoje pieniądze straciła mieszkanka powiatu wschowskiego, która zaufała fikcyjnemu policjantowi CBŚP.

- Kobieta dała się zmanipulować i z jej konta bankowego zniknęło blisko 73 tysiące złotych. Na szczęście kolejne przelewy z konta udało się wstrzymać - relacjonuje nadkom. Maja Piwowarska, rzecznik policji we Wschowie.

"Kreatywność oszustów nie zna granic"

Jak informują policjanci, stosowane przez oszustów metody stanowią już szeroki wachlarz, który z dnia na dzień rozwija się o kolejne innowacyjne pomysły. Przykładów jest mnóstwo. Począwszy od znanego "na wnuczka" po "na policjanta", "na pracownika wodociągu" czy "na pracownika banku".

- Zanim podejmiemy decyzję mającą związek z naszymi finansami, które niekiedy stanowią oszczędności naszego życia, sprawdźmy informacje o osobie kontaktującej się z nami. Nie podejmujmy szybkich i pochopnych decyzji. Pamiętajmy, że policjant czy prokurator nie będą żądali od nas pieniędzy w celu przeprowadzenia czynności - podkreśla nadkom. Piwowarska.

Przeczytaj też: Akcja policji na drogach w Lubuskiem. Dziś posypią się mandaty (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u