Policjanci z Zielonej Góry w jeden dzień zatrzymali trzy prawa jazdy za prędkość

03 marzec 2023
Autor: 
Policjanci z Zielonej Góry w jeden dzień zatrzymali trzy prawa jazdy za prędkość Fot. KMP Zielona Góra

Trzy prawa jazdy zatrzymali wczoraj policjanci z drogówki w Zielonej Górze. Wszystkie za przekroczenie prędkości. Niechlubny rekordzista jechał za dużo o 71 km/h.

Zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego praktycznie codziennie kontrolują prędkość kierowców przy użyciu laserowych mierników prędkości. W ujawnianiu piratów drogowych pomaga im także nieoznakowany radiowóz BMW wyposażony w wideorejestratory. "Chętnych" nie brakuje i to mimo sporych mandatów.

- Kierowcy próbują opowiadać policjantom historie o nagłych zdarzeniach losowych czy członkach rodziny w szpitalach. Czasami tłumaczą, że śpieszą się po dzieci. Niestety w tym pośpiechu zapominają, że przekraczając prędkość narażają nie tylko swoje życie i zdrowie - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dzień Otwarty Notariatu w Zielonej Górze

Trzy prawa jazdy zatrzymane w jeden dzień

Tylko w czwartek, 2 marca, policjanci z zielonogórskiej drogówki zatrzymali trzy prawa jazdy za prędkość. Jako pierwszy wpadł kierowca samochodu marki BMW, który w Płotach przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 56 km/h. O godzinie 13:00 na ulicy Racula-Głogowska patrol zatrzymał z kolei 23-letniego kierowcę Toyoty, który miał na liczniku 108 km/h. Mężczyzna woził ludzi "na aplikację". Obaj kierujący dostali też mandaty po 1500 złotych i 10 punktów karnych.

Niechlubnym rekordzistą dnia okazał się natomiast kierowca Volkswagena, który wpadł na tzw. suszarce. Na "pięćdziesiątce" jechał on z prędkością 121 km/h. Mężczyzna oczywiście stracił prawo jazdy i otrzymał mandat w wysokości dwóch tysięcy złotych oraz 10 punktów karnych.

- Statystyki drogowych zdarzeń od lat pokazują, że nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu wśród przyczyn wypadków i kolizji drogowych - zaznacza podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Miniautobusy za 4,7 miliona w Zielonej Górze. Wybierz, jak pojadą. Mieszkańcy: "Kasa w błoto"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u