Pościg za pijanym kierowcą. 19-latek uderzył w radiowóz. Zobacz nagranie z kamery policji (FILM)

06 marzec 2023
Autor: 
Pościg za pijanym kierowcą. 19-latek uderzył w radiowóz Fot. KPP Świebodzin

Policjanci ze Świebodzina ścigali pijanego kierowcę. W trakcie ucieczki 19-latek uderzył w radiowóz. W środku były jeszcze dwie nieletnie pasażerki.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 4 marca. Patrol świebodzińskiej policji z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolował prędkość w miejscowości Borów. Na "suszarkę" wpadł kierowca busa marki Mercedes, który jechał blisko 100 km/h na "pięćdziesiątce".

- Funkcjonariusze wskazali kierującemu, aby zatrzymał się do kontroli, jednak ten na ich widok zawrócił i zaczął uciekać. W trakcie pościgu kierujący popełniał szereg wykroczeń, stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, blokował radiowóz i nie stosował się do sygnałów wydawanych przez policjantów - relacjonuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Pijany kierowca uderzył w radiowóz

W trakcie ucieczki mężczyzna skręcił w boczną drogę, gdzie trasę ucieczki odciął mu patrol dzielnicowych. Kierowca nie zamierzał się jednak poddawać i czołowo uderzył w radiowóz, ale dalej już nie uciekł.

- Mundurowi dobiegli do pojazdu, by zatrzymać kierowcę, ale mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi, dlatego konieczne było wybicie szyby. Pomimo tego nadal stawiał opór i nie chciał opuścić pojazdu. Kierowca został siłowo wyciągnięty i zatrzymany - informuje asp. Ruciński.

Pojazdem wraz z 19-letnim kierowcą podróżowały jeszcze dwie nieletnie pasażerki, które nie doznały poważniejszych obrażeń. Do szpitala trafiło natomiast dwóch policjantów, lecz po dokładnej diagnostyce okazało się, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Miał blisko promil alkoholu

Uciekinier, który nie posiadał uprawnień do kierowania, został przebadany alkomatem. 19-latek wydmuchał blisko promil alkoholu. Aktualnie trwają z nim czynności prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.

Jak przekazuje policja, mężczyzna może usłyszeć zarzuty niezatrzymania się do kontroli, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, umyślnego uszkodzenia radiowozu, uszkodzenia ciała, a także za szereg wykroczeń. Grozi mu kara do 5 lat więzienia, dożywotni zakaz kierowania pojazdami, grzywna oraz obowiązek wpłaty 5 tysięcy złotych na specjalny fundusz.

Przeczytaj też: Kierowca ciężarówki używał karty innego szofera w tachografie. Stracił prawo jazdy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u