Pożar w Świebodzinie. Płonął budynek. W środku był uwięziony mężczyzna (ZDJĘCIA)

08 marzec 2023
Autor: 
Pożar w Świebodzinie. Płonął budynek. W środku był uwięziony mężczyzna Fot. KP PSP Świebodzin

Pożar w Świebodzinie. W ogniu stanęło pomieszczenie budynku usługowego. Jedna osoba została poszkodowana. To mężczyzna, który był uwięziony w budynku.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Świebodzinie we wtorkowe popołudnie, 7 marca, tuż po godzinie 12:30. Świadek poinformował, że płonie budynek przy ulicy Łąkowej.

Do akcji wyruszyły trzy zastępy z miejskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Jedna osoba poszkodowana

- Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęte jest jedno z pomieszczeń budynku usługowego, a w oknie zabezpieczonym kratą znajduje się mężczyzna niemogący wydostać się na zewnątrz - relacjonuje bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik świebodzińskich strażaków.

Kiedy część ratowników wyposażona w aparaty powietrzne rozwijała linie gaśnicze na zewnątrz oraz w środku budynku, kolejni wycinali kratę przy oknie. Gdy strażakom udało się dostać do poszkodowanego, od razu wynieśli go z obiektu, a w międzyczasie wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego.

Ewakuowanemu mężczyźnie od razu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Później strażacy przekazali go medykom, którzy po przebadaniu zdecydowali o przetransportowaniu do szpitala.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana.

Przeczytaj też: Zostań strażakiem w Słubicach. Państwowa Straż Pożarna szuka kandydatów do służby


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u