Anna Maria Wesołowska odwiedziła lubuskie

08 marzec 2023
Autor: 

1 marca na długo pozostanie w pamięci uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim. Wszystko za sprawą wyjątkowego gościa.

Na zaproszenie Agaty Czechowskiej z ZSS w Krośnie Odrzańskim na spotkanie z młodzieżą przyjechała sędzia Anna Maria Wesołowska. Wizyta miała charakter warsztatów profilaktycznych. Był to cykl spotkań skierowany do uczniów, ich rodziców oraz grona pedagogicznego.

Anna Maria Wesołowska to polska prawniczka, sędzia w stanie spoczynku. Znana z programów telewizyjnych Sędzia Anna Maria Wesołowska oraz Wesołowska i mediatorzy, emitowanych na antenie telewizji TVN.

- Te cenne lekcje z zakresu edukacji prawnej miały na celu wyposażenie uczniów, jak też ich rodziców, w wiedzę na temat zagrożeń, jakie czyhają we współczesnym świecie, należą do nich: zbyt wczesna inicjacja seksualna, internet, używki, w tym alkohol – mówi Agata Czechowska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niemowlę skatowane w Zielonej Górze. "Rozległe obrażenia mózgu"

Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowe zdjęcie pani Sędzi wraz z autografem. Spotkanie było możliwe dzięki środkom finansowych z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów przy wsparciu burmistrza Marka Cebuli, który osobiście zawitał na szkolne spotkanie. Gościem był również Grzegorz Garczyński - Starosta Powiatu Krośnieńskiego.

Zespołu Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim swoje działania opiera na takich wartościach jak: szacunek dla drugiego człowieka, poszanowanie jego odmienności, wspieranie jego działań, wskazywanie dróg rozwoju emocjonalnego i intelektualnego, gotowość niesienia pomocy, przyjaźń i tolerancja.

Nauczyciele w swojej pracy posługują się metodami dydaktyki ogólnej, stosując indywidualne programy nauczania. Zajęcia prowadzone są w mało licznych klasach, w atrakcyjny dla dzieci sposób z wykorzystaniem specjalistycznych metod pracy a uczniowie objęci są zajęciami rewalidacji indywidualnej, w tym reedukacja dydaktyczna, terapia logopedyczna czy terapia psychologiczna.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u