Dzień Kobiet w Zielonej Górze. Urząd Marszałkowski został opanowany przez panie (ZDJĘCIA)

08 marzec 2023
Autor: 
Dzień Kobiet w Zielonej Górze. Urząd Marszałkowski opanowany przez panie Redakcja

Urząd Marszałkowski zorganizował imprezę na Dzień Kobiet. Panie dosłownie opanowały budynek urzędu w Zielonej Górze. Było muzycznie, zdrowotnie i aktywnie.

Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca zarówno w Polsce, jak i na świecie. To wyjątkowe święto pań, w którym obdarowywane są kwiatami oraz wieloma innymi prezentami przez panów, ale i nie tylko. Tego dnia często mówi się także o prawach kobiet i walce o równouprawnienie. Organizuje się nawet protesty przeciwko stereotypowemu traktowaniu kobiet.

Dzień kobiet w Zielonej Górze

Wydarzenie z okazji Dnia Kobiet zorganizował dziś między innymi Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Impreza oficjalnie rozpoczęła się o godzinie 11:00, ale panie licznie opanowały gmach urzędu jeszcze przed startem. Mogły w tym czasie na przykład oddać krew w krwiobusie RCKiK Zielona Góra, porozmawiać z lekarzami czy sprawdzić poziom tkanki tłuszczowej. Chętne kobiety uczyły się także, jak prawidłowo badać swoje piersi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Tak wiozła dzieci na skuterze. Policjanci byli bezwzględni

W urzędzie nie brakowało oczywiście kawy oraz ciasta. To wszystko przy dźwiękach utworów GEDIA Blues Band ze śpiewem Agnieszki Tyszkiewicz. Zanim to jednak nastąpiło kobiety zgromadzone w sali kolumnowej urzędu rozruszała Grażyna Wyczałkowska, która zorganizowała "elegancki fitness". Zdecydowanie każda z pań mogła znaleźć coś dla siebie.

- Dziś spontanicznie, zupełnie bez specjalnych przygotowań zaprosiłam dziewczyny, kobiety, mamy, aby zrobiły coś dla siebie. Pod urzędem stanął krwiobus, mamy też nasze szpitale, które prezentują programy profilaktyczne. Lubuszanki niezbyt chętnie się badają, więc ja zaprosiłam dziś ginekologów tutaj do urzędu. Są też organizacje, które działają na rzecz kobiet. Dziś jest dzień dla nas - podkreśla Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Przeczytaj też: Pożar w Świebodzinie. Płonął budynek. W środku był uwięziony mężczyzna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u