Poważny wypadek na S3 koło Gorzowa. Ciężarówka wypadła z trasy i spadła ze skarpy

08 marzec 2023
Autor: 
Poważny wypadek na S3 koło Gorzowa. Ciężarówka wypadła z trasy Redakcja/archiwum

Wypadek na S3 koło Gorzowa Wielkopolskiego. Ciężarówka przebiła bariery i spadła ze skarpy. Ranny kierowca trafił do szpitala.

Zgłoszenie wpłynęło do gorzowskich służb ratowniczych w środowy wieczór, 8 marca, tuż po godzinie 19:00.

Kierujący ciężarówką jechał trasą S3 w stronę Szczecina. Na 85-kilometrze ekspresówki w okolicy węzła Gorzów Wielkopolski - Zachód z nieznanych przyczyn przebił bariery energochłonne i wypadł z trasy. Następnie ciężarówka spadła z nasypu i poleciała kilka metrów w dół skarpy. Na koniec pojazd przewrócił się na bok.

Poszkodowany kierowca, był uwięziony

Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej z miejskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych oraz zespół pogotowia ratunkowego. Przybył także patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

W wyniku wypadku poszkodowany został kierowca ciężarówki, który jechał sam. Ze wstępnych informacji wynikało, że był on uwięziony w kabinie, ale na szczęście udało się go ewakuować bez używania narzędzi hydraulicznych przez strażaków. Mężczyzna po udzieleniu pomocy medycznej na miejscu zdarzenia został przetransportowany do szpitala.

Wypadek na S3 - utrudnienia

Ruch na trasie S3 w kierunku Szczecina odbywa się jednym pasem. Jak informuje GDDKiA, kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami do godziny 22:15.

Wszystkie szczegóły i okoliczności zdarzenia będzie teraz ustalać policja.

Przeczytaj też: Pijany rowerzysta wpadł w Międzyrzeczu. Dostał spory mandat


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u