Fikcyjny pracownik banku wyrolował kobietę na 4,5 tysiąca. "Podała mu swoje dane"

08 marzec 2023
Autor: 
Fikcyjny pracownik banku wyrolował kobietę na 4,5 tysiąca Redakcja

Oszuści ciągle w akcji. Tym razem pieniądze straciła mieszkanka powiatu krośnieńskiego. Straciła tylko 4,5 tysiąca. Tylko, bo kwoty potrafią być znacznie większe.

Osoby zaangażowane w oszustwa korzystają z różnych metod. O tych "na wnuczka" czy "na policjanta" mówi się bardzo często, ale ostatnimi czasy do tego zestawienia możemy dołożyć również sposób "na pracownika banku". W ten sposób swoje oszczędności straciła bowiem kolejna osoba. Tym razem była to kobieta z okolic Krosna Odrzańskiego.

- Do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za przedstawiciela banku, informując, że z jej konta bankowego dokonywane są transakcje na duże kwoty. Gdy powiedziała mu, że nie wykonuje w tej chwili żadnych przelewów, ten zaczął wypytywać ją o różne dane - relacjonuje kom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

Straciła 4,5 tysiąca

Mieszkanka powiatu krośnieńskiego nic nie podejrzewała. Podała rozmówcy wszelkie dane, a nawet potwierdziła cyfry z karty płatniczej. Jeszcze tego samego dnia otrzymała ponowny telefon. Wówczas otrzymała informację, że z jej konta wykonywane były różne przelewy i w razie nieprawidłowości należy skontaktować się z infolinią lub udać się do siedziby banku.

- Kobieta po tej rozmowie próbowała zalogować się na swoje konto, jednak bez rezultatu. Gdy poszła do banku, okazało się, że została oszukana. Ktoś z jej rachunku bankowego przelewał pieniądze na różne konta, a także dokonał płatność za pomocą Blika - informuje kom. Kulka.

Łączna wartość strat to 4,5 tysiąca złotych. Policja cały czas przypomina, że jeśli ktoś chce rozmawiać z nami o pieniądzach to lepiej od razu się rozłączyć i samemu zadzwonić do naszego banku. Należy też pamiętać, iż pracownicy banków czy policjanci nie dzwonią z pytaniami o stan konta lub podanie danych do kont bankowych.

Przeczytaj też: Tak jeżdżą piraci drogowi w Lubuskiem. Policja: "Stwarzają śmiertelne niebezpieczeństwo" (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u